🥤 Zľava až 40 % na proteínové nápoje. + 🍫 Vernostná zľava 15 % na proteínové tyčinky. Zľavy je možné kombinovať. Platí do nedele.

Ako rýchlo schudnúť. Návod, ktorý funguje

Čaká vás rodinná oslava alebo svadba, ale zips na vašich šatách nie a nie spolupracovať? Radi by ste vyrazili na dovolenku, ale pri skúšaní plaviek sa nemáte odvahu pozrieť do zrkadla? Cieľom je teraz čo najrýchlejšie schudnúť. Tu je odporúčanie, s ktorým to dokážete.

Obsah: Všetko, čo potrebujete vedieť o rýchlom chudnutí 

Návod, ako rýchlo schudnúť.

Ako schudnúť za týždeň? Poďte na to zdravo 

Efektívne rýchlo zhodiť tuk, vyhnúť sa jojo efektu a strate svalovej hmoty. Ako na to? Schudnite s tipmi skúsených výživových poradcov

Pamätajte, že každé telo je iné a chudne inou rýchlosťou. Výsledok vášho chudnutia sa prejaví postupne. V priebehu niekoľkých dní, týždňov alebo aj mesiacov.  

Ideálny úbytok hmotnosti za 1 týždeň je 1 až 2 kilogramy. 

10 krokov, ako rýchlo schudnúť

Zdravý jedálny lístok, základ rýchleho chudnutia.

1. Naskočte do primeraného kalorického deficitu  

„Chcem schudnúť. Ako sa dostanem do kalorického deficitu?“ Najskôr zistite svoj optimálny kalorický príjem. Ten si potom upravíte podľa toho, či chcete schudnúť (príjem znížite = dostanete sa do kalorického deficitu), alebo pribrať (príjem zvýšite).  

Ako vypočítať svoj kalorický príjem?  

Detailný postup, ako si správne vypočítať kalorický príjem, pre vás napísal výživový poradca Jiří Skála. 

Bielkoviny, zdravé tuky, zelenina. Jedálny lístok keto diéty.

2. Zaraďte do stravy viac zeleniny a zdravé tuky 

Čo jesť, aby som schudol/schudla? Poraďte sa o redukčnom jedálnom lístku s výživovým špecialistom, pokiaľ si na jeho skladbu netrúfate sami. Základom diétneho menu budú kvalitné bielkoviny ako základné stavebné jednotky organizmu. Dôležitou súčasťou potom bude zeleninazdravé tuky, ktorými môžete zahnať menší hlad v priebehu dňa. 

 • Zelenina je bohatý zdroj vlákniny, vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších zdraviu prospešných látok.  
 • Zdravé tuky zaisťujú lepšiu rozpustnosť vitamínov, majú pozitívny vplyv na nervový systém, prispievajú k správnej funkcii srdca, znižujú hladinu cholesterolu a sú v rozumnom množstve všeobecne prospešné pre naše zdravie.  
Nordic walking alebo rýchla chôdza pomôže schudnúť.

3. Hýbte sa. Schudnete ešte rýchlejšie 

Ako schudnúť bez cvičenia? Dá sa to, ale výrazne pomalšie. Preto pridajte k zmene stravy aj fyzickú aktivitu, ktorá vás bude baviť. Zo začiatku bude stačiť rýchla chôdza, nordic walking alebo silový typ tréningu pod dohľadom skúseného odborníka. 

Ako schudnúť chôdzou? Dôležitá je pravidelnosť a rytmus. Nájdite si pre seba čas 2× až 3× týždenne aspoň 45 minút a vykročte svižnou chôdzou. Rýchla chôdza pre vás môže byť dokonca efektívnejšia ako beh, pretože vydržíte chodiť v žiaducom tempe dlhší čas. 

Ak vás bavia výzvy alebo len tak pozorovať čísla (minúty, kJ, počet krokov), kúpte si múdre hodinky. Strážia vám pulzovú frekvenciu, počet spálených kalórií aj odcvičené minúty. Nastavte si každodenný cieľ, ktorý vás spoľahlivo namotivuje.  

Kvalitný spánok je nevyhnutný na rýchle chudnutie.

4. Kvalitne spite 

Bez spánku nedokáže naše telo dostatočne regenerovať. Pri chudnutí je kvalitný spánok úplne nevyhnutný. Počas spánku sa obnovuje hormonálna rovnováha a telo dobíja baterky na ďalší deň.

Dospelý človek by mal spať aspoň 6 až 8 hodín denne a nastaviť si pravidelný režim. Ľahnite si a vstávajte každý deň v rovnakú hodinu vrátane víkendu. 

5. Dodržujte pitný režim 

Dostatok tekutín je pre telo zásadný. Správne potom fungujú obličky, ktoré telo čistia od škodlivých látok. Naše orgány a telesné i duševné funkcie môžu ísť naplno.

Na každý 1 kilogram svojej váhy vypite 30 – 40 ml vody denne.

Na dodržanie pitného režimu je ideálna čistá voda, bylinkové čaje, prípadne zelený čaj, zeleninové či ovocné šťavy. 

Sirupy KetoDiet bez cukru ochutia vodu.

Obyčajná voda vám nechutí? 

Vyskúšajte nápoje KetoDiet bez cukru s mnohými príchuťami. Osviežia, zaženú smäd a ochutia vodu bez zbytočných kalórií.  

6. Vynechajte alkohol a ochutené nápoje 

Alkohol obsahuje veľké množstvo kalórií a hlavne skrytých cukrov. Rovnako ako ochutené nápoje – sladké malinovky, kola, džúsy, ale aj ovocné šťavy, káva s príchuťou alebo jogurtové drinky. 

KetoDiet, účinný a rýchly spôsob chudnutia.

Ako najrýchlejšie schudnúť a bez počítania? S keto diétou raz-dva 

Čo je keto diéta? 

Keto diéta je jeden z preverených spôsobov, ako rýchlo a efektívne schudnúť. Vďaka premene stravy vám pomôže schudnúť na bruchu, nohách, bokoch, ale aj sa cítiť lepšie. 

Princíp rýchleho chudnutia s keto diétou 

K prvým úbytkom na váhe pri keto diéte dochádza spravidla už o niekoľko dní. Vďaka úprave stravy sa za 2 – 4 dni dostanete do stavu zvaného ketóza.

Ketóza v tele nastáva, keď znížite príjem sacharidov na minimum a energiu začnete získavať spaľovaním uložených tukov. S dostatočným príjmom bielkovín zároveň neprichádzate o svalovú hmotu.  

S keto diétou sa naučíte: 

 • pravidelne jesť,  
 • dodržiavať pitný režim  
 • a už nikdy nebudete hladovať. 

Tri diétne plány zostavené odborníkmi na výživu

Siahnite po niektorom z výhodných balíčkov:

Neviete, aký diétny plán si vybrať? 

Použite našu BMI kalkulačku, ktorá vám nájde vhodný diétny plán podľa vašich hodnôt, alebo kontaktujte výživové poradkyne, ktoré vám zadarmo poradia.  

Spočítajte si BMI index

Pre presnejšie výsledky doplňte

7. Stanovte si jasný cieľ  

Chcete schudnúť 5 kíl, vojsť sa do obľúbených šiat, schudnúť na bruchu a stehnách alebo sa jednoducho len cítiť lepšie? Vytýčte si reálny cieľ, ktorý pre vás bude motiváciou po celé obdobie chudnutia. 

Cieľom typu 'chcem schudnúť 5 kg za týždeň' alebo '10 kg za mesiac' je lepšie sa vyhnúť, aby vo vás nevzbudzovali nesplniteľnú métu. Viete, aká je vaša ideálna hmotnosť?

Svoj cieľ si napíšte na papier a vyveste napríklad na chladničku, nech je často na očiach. Môžete ho rovno prezradiť okoliu, pokojne pomocou sociálnych sietí. Verejný záväzok je skvelým spôsobom, ako vo svojom snažení nepoľaviť. 

8. Buďte v pohode. Stres vás brzdí 

Psychická stránka ovplyvňuje vaše chudnutie. A dokonca viac, než si myslíte. Pri dlhodobom strese sa vám môže spomaliť metabolizmus alebo prísť problémy so zažívaním. Často dochádza aj k zvýšenému ukladaniu tukových zásob alebo nechcenému úbytku svalovej hmoty.  

Ako sa udržať v psychickej pohode?  

 • Prejdite sa v prírode,  
 • meditujte,  
 • cvičte,  
 • choďte sa prebehnúť,  
 • začítajte sa do inšpiratívnej knižky, 
 • zveľaďte si bývanie či zaberte v záhrade.  

Nájdite si činnosť, ktorá upokojí vašu myseľ a odvedie pozornosť od mnohokrát až neúnavnej snahy schudnúť. 

Škatuľková diéta aj zdravé varenie pomôžu schudnúť.

9. Plánujte jedálny lístok. Škatuľkujte 

Naplánujte si aspoň deň vopred, čo budete na druhý deň jesť. Najlepšie je zostaviť si jedálny lístok na celý týždeň dopredu. Samotná príprava jedla vám potom zaberie minimum času. Zvlášť s proteínovými jedlami, ktoré stačí hocikedy len zaliať vodou.

Nie je vôbec nutné variť si každý deň. Jedno pripravené jedlo si rozdelíte do viacerých nádob, na desiatu si dajte raz proteínový puding, druhýkrát proteínové smoothie. Všetko doplňte nakrájanou zeleninou a majte poruke akékoľvek oriešky v prírodnej podobe. 

Inšpiráciu na zdravé varenie nájdete v diétnych receptoch

V keto diéte pokračujte, aj keď zjete sladkosť.

10. Nevyčítajte si pošmyknutie. Hrdo pokračujte 

„Dala som si štvorček čokolády, diéta je v ťahu… Tak zjem celú tabuľku, teraz je to už jedno.“ Je vám to povedomé? Prešľapy sa môžu stať. Každý občas podľahne nejakému lákadlu. Neriešte chyby radikálne. Hoďte kúsok čokolády alebo trojuholníček pizze za hlavu.

Dôležité je, aby ste sa dokázali vrátiť späť do diétneho režimu a nepodvádzali sami seba. Jedine tak začnete svoju cestu smerom k zdravému životnému štýlu. A možno vás chytí práve low carb stravovanie

Zamerané na problémovú partiu – stehná

Sú boľavým miestom hlavne v priebehu leta, kedy nás teplé počasie núti skracovať nohavice. Zamerajte sa na ne včas. Mrknite, ako schudnúť na stehnách.

Ako rýchlo schudnúť – 7 najčastejších otázok a odpovedí

1. Ako rýchlo schudnúť?

Jedzte pravidelne a vyvážene. Do jedálneho lístka zaraďte dostatok bielkovín, zeleninu a zdravé tuky. Dodržujte pitný režim. Pravidelne sa hýbte a súčasne dostatočne odpočívajte. Vyhýbajte sa stresu. 

3. Čo jesť, keď chcem schudnúť?

Uberte sacharidy, pridajte bielkoviny, zeleninu a zdravé tuky. Kvalitné proteíny vám dodajú proteínové jedlá, ktoré sú základom KetoDiet. S tou pôjde rýchle chudnutie ešte ľahšie. 

5. Prečo sa mi nedarí schudnúť?

Jete málo/veľa. Zistite svoj kalorický príjem a dostaňte sa do adekvátneho deficitu. Možno máte rozhodenú hormonálnu hladinu, pijete málo čistej vody alebo sa nedostatočne hýbete, či, naopak, neodpočívate a nekvalitne spíte.  

7. Čo večerať, keď chcem schudnúť?

Ľahko stráviteľné jedlo s dostatkom bielkovín doplnené o zeleninu v akejkoľvek podobe. Najrýchlejšou voľbou bude jedno z proteínových jedál či nápojov. Uvariť si môžete lososa s cuketou, proteínové cestoviny so špenátom a bazalkou, syrové placky alebo skúste ďalší z diétnych receptov

2. Ako rýchlo schudnúť na bruchu alebo zadku?

Nie je možné schudnúť len na jednej problémovej partii. Telo chudne súmerne. Na jednotlivé časti tela – brucho, stehná, zadok, pás, boky – môžete zacieliť účinným cvičením a spevniť ich. 

Ako schudnúť na bruchu? 
Skúste 5 obľúbených cvikov fitnes trénerky.  

4. Čo nejesť, keď chcem schudnúť?

Vyhnite sa jednoduchým sacharidom, predovšetkým cukrom, a to vrátane skrytých cukrov. Obmedzte tučné jedlá – nasýtené tuky (tučné mäso, syry) a trans mastné kyseliny (vyprážané jedlá, mrazené jedlá). Nekupujte polotovary. Varte si zo základných čerstvých surovín. Keď nestíhate, dajte si napríklad proteínový drink

6. Pomáha pri chudnutí cvičenie?

Cvičenie pri chudnutí jednoznačne pomáha. Cvičte pravidelne 2× až 3× týždenne aspoň 45 minút. Kombinujte beh, rýchlu chôdzu, plávanie alebo bicykel s posilňovacím či naťahovacím cvičením (pilates, joga, silový tréning s pomôckami). Pohyb by vás mal baviť. Potom pri ňom vydržíte.