👙 Schudnite do plaviek s 20 % zľavou. Kód PLAVKY20 platí na vybrané produkty len do nedele. A navyše môžete vyhrať voucher od Astratexu za 80 eur.

Chudneme do plaviek efektívne

Celý rok schovávate nadbytočné kilá pod voľné zvršky a nohavice. A potom príde obdobie pravdy – plavková sezóna. Zahoďte rozpaky, do plaviek predsa môžete schudnúť aj vy. Poďme si ukázať, ako na to.  

Ako schudnúť do plaviek rýchlo a efektívne
Ako rýchlo schudnúť do plaviek

Rýchle chudnutie? Áno, ale...  

K rýchlemu chudnutiu sa najčastejšie uchyľujeme vtedy, keď nás čaká nejaká významná udalosť, ako napríklad práve nadchádzajúca dovolenka a plavková sezóna.  

Spomeňte si na to, ako dlho ste „pracovali“ na svojej nadváhe. Od svojho tela teraz nemôžete chcieť, aby nechcené kilogramy zhodilo do druhého dňa. Zabudnite na drastické diéty. Vrátia sa vám aj s úrokmi – nechceným jojo efektom, ktorý zákonite nastane po tom, keď zase poľavíte.  

 1. Sústreďte sa na to, aby boli zmeny vo vašom životnom štýle plynulé a hlavne trvalo udržateľné.  
 2. Nikdy by ste pri zmene stravy nemali pociťovať hlad alebo nepríjemné pocity.  
 3. Zmeny robte postupne, po krôčikoch. Nechcite všetko hneď.  

6 tipov na účinné chudnutie do plaviek 

Ako schudnúť do plaviek – Rozmanitý, ale diétny jedálny lístok

1. Rozmanitý, ale diétny jedálny lístok  

Zostaviť si ho môžete sami. Vhodnou cestou je dnes veľmi obľúbená low carb diéta. Ak chcete jesť low carb, mali by ste obmedziť príjem sacharidov na 50 – 150 g denne.    

Môžete siahnuť po niektorom z našich premyslených diétnych plánov. Sú pohodlné v tom, že nemusíte variť, premýšľať nad zložením jedálneho lístka, vážiť porcie ani počítať makroživiny. Veľa jedál a nápojov je dokonca ready to go.   

Chutia pritom skvele, čo nám potvrdzujete v recenziách KetoDiet.  

 

Ako schudnúť do plaviek – Bez bielkovín ani ranu

2. Bez bielkovín ani ranu  

Dostatok bielkovín v jedálnom lístku by mal byť samozrejmosťou. Proteíny ochránia vašu svalovú hmotu a podporia úspešné chudnutie. Okrem toho najviac zasýtia, takže nebudete mať pocit hladu. Nájdete ich v chudom mäse, kyslých mliečnych výrobkoch alebo napríklad vo vajciach. Môžete ich doplniť aj proteínovými jedlami a nápojmi.  

Pripravili sme pre vás zoznam potravín, ktoré sú najlepšími zdrojmi kvalitných bielkovín.  

 

Ako schudnúť do plaviek – Pite čistú vodu

3. Pite čistú vodu  

V priebehu dňa pite tak, aby ste vôbec nedostali smäd. Zabránite prehriatiu tela v teplých dňoch, budete hydratovať svoju pleť, lepšie spať a môžete sa vyhnúť zbytočným bolestiam hlavy. Optimálne množstvo tekutín vypitých za deň sa pohybuje v rozmedzí 2 – 3 l. Pokiaľ športujete, objem, samozrejme, zväčšite.
 
Pitný režim prehľadne v našom článku, kde sa dozviete, čo piť okrem vody, ale aj to, čo sa do pitného režimu (ne)počíta.  

 

Ako schudnúť do plaviek – Podporte svoje chudnutie spaľovačom

4. Podporte svoje chudnutie spaľovačom  

Na trhu je dostupné veľké množstvo podporných produktov, ktoré obsahujú kofeín, guaranu či zelený čaj. To všetko sú látky, ktoré dokážu šikovne povzbudiť vaše chudnutie. Spaľovače tukov nájdete v tabletách, ale aj v tekutej forme. Napríklad L-karnitín nielen podporí spaľovanie tukov, ale pomáha tiež regulovať hladinu krvného cukru a zvyšuje vašu energiu.  

 

Ako schudnúť do plaviek – Pohyb, to sú endorfíny a zhodené kilá

5. Pohyb, to sú endorfíny a zhodené kilá

Pohyb skrátka patrí k zdravému životnému štýlu. Do práce choďte pešo, miesto výťahu použite schody, vyskúšajte jogu, sadnite na bicykel a choďte sa na cca 45 minút previezť. Čokoľvek, čo vás bude baviť, sa počíta.  
Poradíme vám, aký pohyb zvoliť na začiatku chudnutia.  

 

Ako schudnúť do plaviek – Dvakrát merajte, raz jedzte

6. Dvakrát merajte, raz jedzte  

K letu patrí grilovanie a svieže drinky. A vy sa ich ani v priebehu chudnutia nemusíte vzdávať. Stačí si vybrať, čím si spestríte letné menu. Aj to bez obáv z priberania na váhe!  

Máme pre vás hneď niekoľko vynikajúcich diétnych receptov na gril. Osviežiť sa môžete proteínovou Piňa Coladou alebo napríklad ľadovou kávou s čokoládovou príchuťou. Pridajte pár kociek ľadu a vychutnajte si svoj nápoj. Miesto klasických sušienok siahnite po proteínovej tyčinke. A ak si občas chcete štrngnúť pohárom vína, vyberajte to s nízkym obsahom zvyškového cukru.  

Ako schudnúť do plaviek – šport v priebehu chudnutia

Šport v priebehu chudnutia? Áno!  

Pohyb môžete zaradiť hneď v úvode redukcie hmotnosti. Zvoľte si taký, ktorý vás bude baviť, a venujte sa mu aspoň 5 – 10 hodín týždenne. Vyberte si z nasledujúcich aktivít a v ideálnom prípade ich medzi sebou kombinujte:  

 • chôdza,  
 • nordic walking,  
 • jazda na bicykli,  
 • plávanie,  
 • joga,  
 • posilňovanie s vlastnou váhou.  

Vaše príbehy dokazujú, že chudnutie s keto diétou funguje

Chcete začať chudnúť

Ktorý diétny plán je pre vás ten pravý?

Neviete, akú veľkú nadváhu máte?

Zadajte svoje údaje do našej BMI kalkulačky (ideálne vrátane obvodu pása a bokov) a o chvíľku v tom máte jasno. Zistite viac o BMI výpočte a o tom, čo napovedajú výsledné hodnoty BMI.

Spočítajte si BMI index

BMI kalkulačka
1120
100225
30250
Pre presnejšie výsledky doplňte
40150
60160
Ako schudnúť do plaviek – výhody chudnutia s KetoDiet  

Výhody chudnutia s KetoDiet  

 • účinné chudnutie s rýchlymi výsledkami  
 • kvalitné bielkoviny súčasťou stravy 
 • bez dlhého varenia  
 • skvelá chuť jedál a nápojov  
 • 3 premyslené kroky k zmene bez jojo efektu

Pozrite sa, ako funguje naša keto diéta.  

Ako schudnúť do plaviek – po keto diéte vyskúšajte low carb jedálny lístok

Čo po diéte? JOJO efekt rozhodne nie!  

Že čo schudnete, znova naberiete? Neverte poverám. Naše diétne plány vám pomôžu odraziť sa tým správnym smerom. Keď sa po diéte nevrátite do sacharidových výšin, štíhlu postavu si ľahko udržíte. Jednou z ciest môže byť napríklad low carb jedálny lístok.