Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • Predlžujeme – Black Friday – Najväčšie zľavy v roku až 70 %. Platí do 5. 12. 2021.

Plováček - Black Friday 3 prodlužujeme

BMI kalkulačka prezradí, ako je na tom vaše telo

Aká je vaša optimálna váha? Zistite to jednoducho pomocou našej BMI kalkulačky. Stačí zadať hodnoty na výpočet BMI a máte výsledok. Na boj s nadváhou vám odporučíme vhodný diétny plán. Spočítajte to nadbytočným kilogramom.

Pohlavie:

Pre presnejšie výsledky prosím vyplňte nasledujúce informácie:

Čo o vás prezradí index BMI

Index telesnej hmotnosti, čiže BMI, môže byť návodom na určovanie vašej ideálnej váhy. Prezradí vám, ako ste na tom so svojou hmotnosťou v pomere k svojej výške. Samotné BMI však na určenie vypovedajúcich výsledkov nestačí.

WHR – pomer medzi obvodom pása a bokov – odhalí riziko obezity

Prečo je lepšie v BMI kalkulačke vyplniť aj obvod pása a bokov?

BMI je iba orientačným ukazovateľom. Dokáže načrtnúť, či má človek podváhu, optimálnu váhu alebo nadváhu. No keďže nezohľadňuje ďalšie faktory, nemožno sa ním bezhlavo riadiť. Rozhodujúce je zloženie vášho tela, teda koľko tuku a aktívnej svalovej hmoty v tele máte. Dôležitým ukazovateľom je predovšetkým tuk v oblasti pása a bokov. Pomer týchto hodnôt, čiže WHR index, odhalí riziko obezity. Pozrite sa, čo je WHR index a prečo je dôležité ho do výpočtu pridať.

Vďaka obvodu pása a bokov dokážeme zistiť:

  • Aký typ postavy máte.
  • Či vás ohrozuje strašiak menom viscerálny tuk.
  • Či vám hrozia zdravotné riziká, prípadne aké (vyššia náchylnosť na civilizačné ochorenia, ako sú vysoký krvný tlak, diabetes, ateroskleróza a infarkt myokardu).

Vedeli ste, že?

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie majú ľudia s postavou v tvare jablka (výrazne väčší obvod brucha ako bokov) oveľa väčšie zdravotné riziká než ľudia s postavou v tvare hrušky (širšie boky ako pás).

Vzorec na výpočet BMI

Kalkulačku do ruky. Svoje BMI vypočítate tak, že svoju hmotnosť v kilogramoch vydelíte svojou výškou v metroch umocnenou na druhú. Že rozprávame ako Einstein? Poďme si to ukázať na jednoduchom príklade:

Žena vo veku 34 rokov meria 164 cm a váži 82 kg. Výpočet jej BMI je nasledujúci:

BMI = 82 / 1,64² = 30,5

Hodnota BMI 30,5 prezrádza, že žena trpí nadváhou. Odporučili by sme jej diétny plán INTENSE.

Diétne plány KetoDiet

Pre všetkých z vás, ktorí sa snažia bojovať s nadbytočnými kilogramami, sme pripravili 3 jednoduché diétne plány, ktoré vám pomôžu dodržiavať pravidelnosť v jedálničku a vykonajú vás od začiatku až do konca chudnutím s proteínovou diétou.

Prezrieť diétne plány

Pozrite sa, aké recenzie dávajú naši zákazníci na ketodiétu.

Otázky na BMI:

Čo je BMI?

BMI, čiže Body Mass Index, je vyjadrením vzťahu medzi telesnou hmotnosťou a výškou jedinca.

Aký je vzorec na výpočet BMI?

Výpočet BMI je hmotnosť človeka v kilogramoch delená výškou v metroch umocnenou na druhú. Vzorec na výpočet BMI = hmotnosť (kg)/(výška v metroch)².

Ako závisí BMI od veku?

Hodnoty BMI podľa veku nie sú relevantné. Základný metrický vzorec u dospelých nezohľadňuje vek ani pohlavie. Dôležitú úlohu hrajú tieto faktory iba u detí.

Aká je ideálna váha?

Ideálna hmotnosť je určená hodnotou Body Mass Indexu, skrátene BMI, spresnená pomocou indexu pomeru pása a bokov, skrátene WHR.

Čo je WHR?

WHR je skratka pre anglický termín waist-hip ratio. Ide o pomer medzi obvodom pása a obvodom bokov. Vzorec na výpočet WHR = obvod pása/obvod bokov.

Čo získam kombináciou BMI a WHR?

Doplnením výpočtu BMI o údaj pomeru pása a bokov (WHR) získate výrazne presnejší výsledok a lepšie odhalíte riziko obezity.

Chcem poznať svoje výsledky

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov