Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Časté otázky o KetoDiet

Často kladené otázky klientov pri užívaní proteínového programu KetoDiet

O proteínovej diéte

Čo je to proteínová diéta? Čo je to proteínová diéta?

Proteínová diéta, ktorú môžeme nazývať aj ketodiéta, ketónová diéta, ale aj tradičnejšie bielkovinová diéta, je už niekoľko desiatok rokov známy spôsob redukcie nadváhy a obezity, ktorý prvýkrát začal aplikovať americký profesor G. L. Blackburn.

Čo je to ketóza? Čo je to ketóza?

Chudnutie pri proteínovej diéte zabezpečuje stav zvaný ketóza, ku ktorému dochádza vtedy, keď vo svojej strave obmedzíte príjem všetkých sacharidov na minimum. V tomto stave sa bude vaše telo živiť z uložených zásob, t. j. svojím vlastným tukom. Ketóza nastupuje asi 2. až 4. deň po začatí diéty, keď telo vyčerpá zásoby glykogénu a organizmus si ako nový zdroj energie vyberie tuky.

Komu je proteínová diéta určená? Komu je proteínová diéta určená?

KetoDiet je vhodná pre ženy aj pre mužov. Na našich webových stránkach uvádzame všetky kontraindikácie, pri ktorých neodporúčame diétny program absolvovať, prípadne odporúčame kontaktovať najprv svojho praktického lekára a nechať si vykonať základné vyšetrenia (v rámci klasickej preventívne prehliadky).

Predstavuje proteínová diéta nejaké riziko? Predstavuje proteínová diéta nejaké riziko?

Proteínová diéta pre zdravého človeka nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. Pre pečeň, ale aj pre celý náš organizmus je oveľa zaťažujúcejšia dlhodobá nadváha a obezita, zlá životospráva alebo pravidelné pitie alkoholu. Pečeň je centrálnym orgánom látkovej výmeny nášho organizmu, je to zjednodušene povedané dokonalá chemická továreň. Má zásadnú úlohu v metabolizme všetkých živín, ktoré sú pre telo dôležité – sacharidov, tukov a bielkovín. A v neposlednom rade má veľmi dôležitú úlohu pri detoxikácii organizmu. Pri chudnutí sa do krvi uvoľňujú toxické látky, ktoré sú obsiahnuté v tukových bunkách. A je to práve pečeň, ktorá tieto toxíny pri chudnutí spracováva.

Ako KetoDiet funguje? Ako KetoDiet funguje?

Chudnúť budete pomocou jedného z 3 jednoduchých diétnych plánov, ktoré sa líšia v dĺžke trvania podľa toho, akú veľkú nadváhu či obezitu riešite. Každý diétny plán sa skladá z 3 na seba nadväzujúcich krokov, ktoré zabezpečia, že budete chudnúť postupne a zároveň sa naučíte pravidelne stravovať. Diétny plán BASIC (na nižšiu nadváhu) trvá 3x 2 týždne. MEDIUM (na strednú nadváhu) 3x 3 týždne a plán INTENSE (na vyššiu nadváhu) 3x 4 týždne.

Nechcem chudnúť, len upraviť stravu Nechcem chudnúť, len upraviť stravu

Produkty KetoDiet sa dajú využiť nielen pri chudnutí, ale možno ich do stravy zaradiť napr. v počte 2 jedál (zaistíte príjem kvalitných bielkovín) a vyriešite 2 jedlá v rámci celodenného príjmu. Vhodné sú proteínové tyčinky (pri športe, na cesty), proteínové nápoje alebo proteínové omelety sú ideálnou možnosťou na večeru. Pri tomto počte sa telo nedostane do ketózy, ale v spojení s pohybovou aktivitou je tiež možnou cestou úpravy hmotnosti.

Koľko s proteínovou diétou schudnem? Koľko s proteínovou diétou schudnem?

Je pochopiteľné, že vás zaujíma, koľko kilogramov zhodíte. Bohužiaľ, na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď, pretože každé telo reaguje inak, a teda nemôžeme ani garantovať konkrétne úbytky na hmotnosti.

Hrozí po skončení diéty tzv. jojo efekt? Hrozí po skončení diéty tzv. jojo efekt?

Riziko jojo efektu vzniká v prípade, ak človek absolvuje diétu, ktorá je založená na nízkom energetickom príjme a organizmus si po skončení začne uchovávať „zásoby na horšie časy“. Pri proteínovej diéte však nehladujeme. Je teda veľmi vhodným začiatkom redukcie a úpravy celkového životného štýlu. Udržanie hmotnosti je vždy o prístupe k stravovaniu po ukončení diéty. Zaraďte pravidelný pohyb a dodržujte racionálnu a vyváženú stravu a jojo efektu sa nemusíte obávať.

Priebeh proteínovej diéty

Musím absolvovať všetky tri kroky diétneho plánu? Musím absolvovať všetky tri kroky diétneho plánu?

Áno, všetky tri kroky majú svoj zmysel. Prvý je takzvane rychlochudnúci, keď jete len proteínové jedlá KetoDiet v počte 5 jedál za deň v pravidelných intervaloch. V tomto kroku chudnete najrýchlejšie. Druhý a tretí krok sú kroky stabilizačné, keď sa už postupne navraciate k bežným bielkovinovým jedlám a racionálnej strave.

Ako je to s pitným režimom počas proteínovej diéty? Ako je to s pitným režimom počas proteínovej diéty?

Snažte sa dodržiavať aj pitný režim, vďaka ktorému bude vaše telo vyplavovať látky, ktoré nepotrebuje. Kvalitný pitný režim tiež zaistí efektívne vstrebávanie určitých živín, dobrú kvalitu pokožky a má významnú úlohu aj pri termoregulácii. Naopak, ak nebudete dostatočne piť, môžete mať problémy s bolesťou hlavy, zápchou, vznikom obličkových a močových kameňov, infekciou močových ciest a podobne. Všeobecne odporúčame denne vypiť 2,5 až 3 l tekutín. Siahnuť môžete po čistej vode, neochutených minerálkach, zelenom alebo slabom ovocnom a bylinkovom čaji alebo po sirupoch KetoDiet.

Môžem pri proteínovej diéte piť kávu? Môžem pri proteínovej diéte piť kávu?

Áno. Kávu pri diéte piť môžete, ale bez cukru, prípadne s trochou mlieka (až 2 dcl/deň). Sladiť môžete stéviou alebo náhradným sladidlom a využiť možno aj príchuťovú tabletku do proteínových nápojov. Po každej káve si však doprajte pohár vody, aby ste dodržali pitný režim.

Môžem pri KetoDiet piť alkohol? Môžem pri KetoDiet piť alkohol?

NIE! Alkohol je v priebehu našich diétnych plánov úplne vylúčený. Ak to s chudnutím myslíte vážne, vyhnite sa mu oblúkom.

Môžem pri diéte cvičiť? Môžem pri diéte cvičiť?

Ak ste sa doposiaľ zvykli venovať nejakej ľahkej športovej aktivite, môžete v nej, samozrejme, pokračovať už od 1. kroku. Nový šport v rámci 1. kroku zaraďovať neodporúčame. Pravidelný intenzívny pohyb prichádza na rad hneď v 2. kroku. Bolo by chybou začať s diétnym režimom a zároveň hneď intenzívne športovať, ak na to vaše telo nie je zvyknuté. Dĺžka trvania jednej pohybovej aktivity by nemala klesnúť pod 45 minút.

Pracujem na zmeny, ako riešiť diétu v tomto prípade? Mám dlhší deň, ráno skoro vstávam, chodím neskoro spať. Pracujem na zmeny, ako riešiť diétu v tomto prípade? Mám dlhší deň, ráno skoro vstávam, chodím neskoro spať.

Aj pri zmennej prevádzke platí zásada pravidelnosti. V bdelom stave príjem v pravidelných intervaloch po asi 3 hodinách. V prípade, že má človek dlhší deň, je na mieste zaradiť prípadne ďalší nápoj (napr. posledný nápoj o 19.00 h a spánok až po polnoci).

Koľkokrát denne musím jesť proteínové jedlá? Koľkokrát denne musím jesť proteínové jedlá?

V 1. kroku diétneho plánu KetoDiet jete proteínové jedlá a nápoje 5x denne, ktoré doplníte povolenou zeleninou a zdravými tukmi.

V 2. kroku si každý deň doprajete 4 jedlá alebo nápoje KetoDiet z našej ponuky. Takmer všetky proteínové produkty sú voľne kombinovateľné a dajú sa do jedálneho lístka zaradiť v ktorýkoľvek denný čas. Iba paradajkovú proteínovú polievku, proteínové kaše a proteínové tyčinky by ste nemali kombinovať v jeden deň, obsahujú o niečo viac sacharidov. V jednom dni si teda doprajte len jedno z týchto uvedených proteínových jedál.

V 3. kroku diétneho plánu bude váš jedálny lístok obsahovať kombináciu 2 proteínových jedál či nápojov KetoDiet a 3 bežné, na bielkoviny bohaté jedlá. Povolená zelenina sa v 2. a 3. kroku rozširuje o ďalšie obľúbené druhy a pridávate aj viac ovocia. Tento finálny krok diétneho plánu je veľmi významný na stabilizáciu vašej hmotnosti.

Musím počas diétneho plánu piť len proteínové nápoje? Musím počas diétneho plánu piť len proteínové nápoje?

Nie, nemusíte. Diétu môžete absolvovať dvojakou cestou:

  • 5x denne proteínové nápoje + odporúčaná zelenina + zdravé tuky.
  • 5x denne buď jedno z proteínových jedál, alebo nápoj KetoDiet + odporúčaná zelenina + zdravé tuky.

Proteínové jedlá a nápoje kombinujte podľa svojej chuti. Jednoduchým riešením pre vás môže byť voľba niektorého z pripravených výhodných balíčkov, ktoré vypracovali naše výživové poradkyne presne na mieru diétneho plánu, ktorý ste si vybrali.

Ktoré jedlá si počas diéty môžem pripravovať? Ktoré jedlá si počas diéty môžem pripravovať?

Naše výživové poradkyňa pre vás vymýšľajú originálne recepty, aby ste si aj počas diéty pochutili. Všetky nájdete v našom receptári.

Už 5 dní som neschudla ani dekagram a hmotnosť neklesá... Robím niekde chybu? Už 5 dní som neschudla ani dekagram a hmotnosť neklesá... Robím niekde chybu?

Ak dodržiavate odporúčaný diétny režim, nie je dôvod obávať sa chyby. Drobné výkyvy (i niekoľkodňové) sú úplne bežné predovšetkým u žien. Prvým úbytkom na hmotnosti býva zadržaná voda naviazaná na tuk. Človek pociťuje celkovo „spľasnutie“, až potom nastupuje redukcia tukových zásob. Veľakrát je lepšie merať úbytky v cm na obvodoch (pás, boky, paže...), než sa opakovane vážiť.

Čo robiť, ak počas diétneho plánu zhreším? Čo robiť, ak počas diétneho plánu zhreším?

Ak sa stane, že nad vami výnimočne jedlo zvíťazí, nič si nevyčítajte. To sa jednoducho stať môže. Druhý deň vo svojom snažení pokračujte, ako by sa nič nestalo. Určite si nehovorte, že ste si chudnutie pokazili a že teraz už nemá zmysel pokračovať. Naopak.

Potrebujem radu alebo podporu v priebehu chudnutia, kam sa môžem obrátiť? Potrebujem radu alebo podporu v priebehu chudnutia, kam sa môžem obrátiť?

Chudnutie dokáže dať zabrať, čo poviete? A pretože vás v tom nechceme nechať samých, môžete sa na nás obrátiť, kedykoľvek to budete potrebovať.

Sme vám k dispozícii v online chate priamo na webe www.ketodiet.sk alebo na telefóne +421 911 834 708 a emaile poradna@ketodiet.sk.

Trápi ma nadúvanie, bolesť hlavy, únava. Možno tomu predísť? Trápi ma nadúvanie, bolesť hlavy, únava. Možno tomu predísť?

Nadúvanie je spôsobené trávením bielkovín. U citlivejších klientov môže pretrvávať počas celej diéty. Možným spôsobom, ako nadúvanie eliminovať, je piť feniklový čaj alebo užívať liek Espumisan. Ani jeden variant však nie je zárukou, že nadúvanie odznie.

Bolesť hlavy sa objavuje v prvých dňoch diétneho plánu. Je spôsobená detoxikáciou (odplavovaním škodlivín z tela). Bolesť zmiernite, ak budete dodržiavať dostatočný pitný režim. Prípadne môžete vyskúšať ľahké analgetikum. Bolesť hlavy by nemala pretrvávať dlhšie ako 1 deň.

Únava súvisí s prepadom energetického príjmu a príjmu sacharidov pred plným nástupom ketózy. Je potrebné dostatočne odpočívať a dodržiavať pitný režim. Prípadne skúste doplniť horčík.

Ako môžem proteínové jedlá a nápoje KetoDiet medzi sebou kombinovať? Ako môžem proteínové jedlá a nápoje KetoDiet medzi sebou kombinovať?

Výhodou našej diéty je variabilita. Všetky porcie sú medzi sebou voľne kombinovateľné. Jediné obmedzenie je pri proteínových tyčinkách. Maximálna denná dávka je 1 porcia (2 ks).

Diétny režim môžete nastaviť 3 spôsobmi:

  • Výhodné balíčky zostavené našimi výživovými špecialistami – ľubovoľná kombinácia porcií
  • Proteínové nápoje – 5-krát proteínový nápoj/deň
  • Ľubovoľná kombinácia – kombinujete ľubovoľné proteínová jedlá a nápoje KetoDiet medzi sebou. Pokiaľ si porcie poskladáte bez proteínových nápojov, doplňte ich premixom vitamínov a minerálov (tie sú obsiahnuté práve v proteínových nápojoch).

Proteínové jedlá a nápoje KetoDiet

Ako sa správne pripravujú jedlá KetoDiet? Nápoj je príliš sladký (či hustý). Ako sa správne pripravujú jedlá KetoDiet? Nápoj je príliš sladký (či hustý).

Návod na prípravu je uvedený na obaloch. Pri príprave nápoja treba dodržať dávkovanie nápoja v prášku, ale množstvo vody (alebo odstredeného mlieka) je už úplne na vás.

Sú proteínové jedlá a nápoje KetoDiet bez lepku? Sú proteínové jedlá a nápoje KetoDiet bez lepku?

Áno, drvivá väčšina proteínových produktov KetoDiet je bezlepková. V e-shope ich nájdete s ikonkou BEZ LEPKU.

Sú proteínové nápoje ochutené? Sú proteínové nápoje ochutené?

V e-shope si môžete vybrať zo širokej škály ochutených nápojov v dózach alebo v praktických vrecúškových baleniach s jednou porciou. Dávate prednosť jemnej smotanovej chuti? Zvoľte si v ponuke e-shopu neochutený nápoj, ktorý je vhodný aj na varenie a pečenie.

Možno pripraviť proteínový nápoj vopred, alebo musí byť čerstvý? Možno pripraviť proteínový nápoj vopred, alebo musí byť čerstvý?

Nápoj možno pripraviť aj vopred, napr. ráno si ho namiešate na celý deň. Je však dôležité uchovať ho v chlade a rozhodne nenechávať na priamom slnku (vlastnosťami sa podobá mlieku). Podobne možno pripraviť aj ďalšie z jedál KetoDiet – omelety, pudingy, kaše...

Sú Kapsule KETO DIET váš produkt? Sú Kapsule KETO DIET váš produkt?

V poslednom čase sa na nás obracajú zákazníci, ktorí reklamujú či odstupujú od zmluvy na produkt Kapsule KETO DIET. Upozorňujeme zákazníkov, že NIE SME ZÁSTUPCAMI uvedeného tovaru, ani s ním NIJAKO nespolupracujeme. Naopak, predajca neoprávnene používa našu ochrannú známku. E-shop prevádzkovateľa pritom zaradila Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia v Českej rebublike (SZPI) na zoznam rizikových stránok. Prosíme teda zákazníkov, aby venovali nákupu zvýšenú pozornosť.

Všetko o objednávkach

Za aký čas ku mne balíček dorazí? Za aký čas ku mne balíček dorazí?

Balíček expedujeme spravidla druhý deň po objednaní, keď ho odovzdáme prepravcovi. Nasledujúci deň môžete balíček očakávať, ale môže sa stať, že pri vyťažení dopravcov sa doručenie môže oneskoriť.

Ako môžem platiť? Ako môžem platiť?

Platiť môžete na dobierku alebo platobnou kartou cez internet.

Kedy získam dopravu zadarmo? Kedy získam dopravu zadarmo?

Stačí nakúpiť za viac ako 55 € a poštovné aj balné je na nás.

Dostanem k nákupu darček? Dostanem k nákupu darček?

Sme radi, že ste u nás nakúpili, a preto sme pre vás prichystali hneď niekoľko darčekov, ktoré dostanete k nákupu za 0,05 €.

  1. Pri nákupe od 55 € do 114 € si môžete k objednávke pridať praktický shaker alebo box na desiatu.
  2. Pri nákupe od 115 € do 169 € si môžete vybrať praktický shaker alebo box na desiatu.
  3. Pri nákupe za 170 € a viac si môžete vybrať praktický shaker alebo box na desiatu.
Doručíte mi balíček do zahraničia? Doručíte mi balíček do zahraničia?

Ak si chcete proteínové jedlá alebo nápoje dopriať aj za hranicami, samozrejme, môžete. Kontaktujte náš zákaznícky servis na tel. +421 911 827 801 alebo na e-maile info@ketodiet.sk, kde vám dievčatá oznámia cenu poštovného do krajiny, kam si prajete balíček odoslať.

Ako mám postupovať pri reklamácii? Ako mám postupovať pri reklamácii?

Je nám ľúto, že s našimi produktmi nie ste spokojní. Ak chcete tovar reklamovať, kontaktujte náš zákaznícky servis na tel. +421 911 827 801 alebo na e-maile info@ketodiet.sk.

Nenašli ste požadované informácie?

Ak ste sa už do proteínovej diéty pustili, alebo sa ešte len chystáte začať a máte k priebehu chudnutia akékoľvek otázky, naše skúsené výživové poradkyne vám sú k dispozícii. A to úplne zadarmo.

+421 911 834 708 Po – Pi: 8.00 – 18.00
Online chat v pravom dolnom rohu webovej stránky Po – Pi: 8.00 – 16.00

So všetkými otázkami, ktoré sa týkajú objednávok v e-shope, dopravy a prevzatia balíka, sa obracajte na náš zákaznícky servis.

+421 911 827 801 Po – Pi: 8.00 – 16.00

Podpora

Potrebujete poradiť?

Ozvite sa nám a my vám poradíme ako schudnúť.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov