Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
 • AKCIA – Extra zľava 15 % na všetky výhodné balíčky! Platí do nedele 3. 7. Schudnite efektívne a s chuťou! Zľavový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Veľké porovnanie! V čom sa líši športový proteín a proteínový nápoj KetoDiet?

Jedlá a nápoje s vysokým obsahom bielkovín už dávno nie sú len pre kulturistov. Proteín jednoducho frčí. A hoci sú proteínové prípravky jedným z najznámejších a najpoužívanejších suplementov čiže doplnkov u väčšiny športovcov, najmä tých silových, svoje miesto majú tiež v zdravom životnom štýle a redukčnej diéte.

Ako sa však v širokej ponuke proteínov vyznať? V dnešnom článku si jednoducho vysvetlíme základné delenie proteínových nápojov a ukážeme si, čím sa od seba líšia športový srvátkový proteínový nápoj a proteínový nápoj KetoDiet.

Čo je proteínový prášok?

V poslednej dobe sa o proteínoch šíri mnoho mýtov a poloprávd a tak nie je divu, že sa v tom môžete strácať. Jednoducho povedané, proteín je koncentrovaný zdroj bielkovín pochádzajúci z prírodných surovín. Najčastejšie sa môžeme stretnúť s proteínovým nápojom zo srvátky pochádzajúcim zo živočíšnych zdrojov, konkrétne z kravského mlieka. V dnešnej dobe sú však čoraz viac v obľube proteínové nápoje vegánske, teda pochádzajúce z rastlín (napríklad sójové, hrachové alebo konopné proteíny).

5 dôvodov, prečo patrí proteín aj do vašej stravy

Pomôže vám:

 • doplniť potrebné množstvo bielkovín,
 • efektívnejšie schudnúť,
 • ochrániť svalovú hmotu a zlepšiť regeneráciu,
 • znížiť hladinu LDL (zlého) cholesterolu a zvýšiť hladinu HDL (dobrého) cholesterolu,
 • ochrániť váš imunitný systém.

ŠPORTOVÝ PROTEÍNOVÝ NÁPOJ

Športové proteínové prípravky môžeme rozdeliť podľa dvoch základných hľadísk, a to:

 • podľa metódy výroby (koncentrát, izolát, hydrolyzát),
 • podľa základného zdroja bielkoviny (srvátka, vaječný bielok, kazeín a pod.).

Pre správny výber športového proteínového nápoja je nutné poznať hlavné dôvody, pre ktoré si chceme proteín dávať. Chceme naberať svalovú hmotu alebo, naopak, chudnúť a redukovať svoju hmotnosť?

V súčasnosti je medzi športovcami najpopulárnejší jednozložkový srvátkový proteín, a to predovšetkým vďaka vysokému obsahu vetvených aminokyselín (v športe známych ako BCAA – valín, leucín, izoleucín). Najmä leucín sa podieľa na dostatočnej stimulácii svalových bielkovín. Ďalším dôvodom na použitie srvátkového proteínu po tréningu je možnosť zvýšiť hladinu inzulínu. Inzulín je hormón, ktorý podporuje regeneráciu a navyše blokuje ďalší hormón kortizol (stresový hormón), ktorý regeneráciu potláča. Vďaka tomu sa v organizme môžu naštartovať anabolické (rastové) procesy. Športovci sú v súčasnosti často vystavení extrémnemu výdaju energie a tieto benefity môžu zohrávať dôležitú úlohu v ich výkonnosti.

Zaradenie všetkých športových doplnkov stravy (nielen proteínového nápoja) správne funguje iba v spojení s vhodne zostaveným a vyváženým jedálnym lístkom a dobre nastaveným tréningovým plánom. Ak to tak nie je, športové doplnky stravy nebudú prospešné tak, ako by mohli byť.

PROTEÍNOVÝ NÁPOJ KetoDiet

Proteínový nápoj KetoDiet sme navrhli tak, aby sa vám vďaka nemu ľahšie chudlo. Oproti bežným športovým proteínovým nápojom obsahuje kombináciu rastlinných a živočíšnych proteínov, takže ide o viaczložkový proteínový nápoj.

Hlavné zložky KetoDiet proteínového nápoja

 • Srvátkový micelárny kazeín, ktorý ochráni vašu svalovú hmotu pred nežiaducimi stratami svalových bielkovín.
 • Sójový bielkovinový izolát, ktorý zastupuje v proteínovej zmesi KetoDiet tie najkvalitnejšie zdroje rastlinných bielkovín.
 • Srvátkový bielkovinový koncentrát, vďaka jeho zlúčeninám kvalitne podporíte svoju črevnú mikroflóru a imunitný systém.

Vzhľadom na to, že nápoj sa v rámci diétnych plánov pije denne, je doplnený aj o kolagén, ktorý si zachováva vlastnosti napučiavajúcej želatíny a zväčšuje tým objem vašej desiatej či obeda. Preto sa potom cítite sýtejšie.

Aký je hlavný rozdiel?

Najväčším rozdielom medzi športovým proteínovým nápojom a proteínovým nápojom KetoDiet je ten, že proteínový nápoj KetoDiet navyše obsahuje vlákninu, komplex vitamínov a minerálov, mleté ľanové semienko a rybí tuk pre prospešné omega-3 mastné kyseliny. Práve vďaka tomu môžete proteínový nápoj piť v piatich denných porciách, ktoré zabezpečia všetko, čo pri proteínovej diéte vaše telo potrebuje. Nezabúdajte však tiež pridať dostatok zeleniny a zdraviu prospešné tuky.

Na záver je potrebné spomenúť, že športový proteínový nápoj aj proteínový nápoj KetoDiet majú v oblasti výživy svoje miesto. Všetky doplnky výživy pre športovcov, určené na distribúciu na slovenský trh, sú bezpečné a všetky obsiahnuté látky sú schválené aj pre registrovaných športovcov. To isté platí aj pre proteínový nápoj KetoDiet, pri ktorom celý výrobný proces spĺňa všetky prísne výrobné normy a postupy.

Autor: Jiří Skála, výživový poradca

Fotografia: KetoDiet

Predchádzajúci článok: Vláknina podporí nielen vaše chudnutie. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov