Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Extra zľava 15 % na všetky výhodné balíčky! Platí do nedele 3. 7. Schudnite efektívne a s chuťou! Zľavový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Túžite po dokonalosti? Tri dôvody, prečo by ste nemali

Samozvaná dokonalosť na vás číha na každom rohu. A to nehovorím len o vzhľade, ale aj o zdanlivo obyčajných životoch ľudí, ktorí svoje súkromie vystavujú dennodenne na obdiv. Najrozšírenejším nešvárom dnešnej doby sa stáva fenomén s názvom Instagram so svojimi čoraz zamestnanejšími influencermi. Že Instagram ešte nemáte? Dobre vám tak. Ale vážne. My ostatní totiž musíme získať odstup a naučiť sa, ako predpisovaným ideálom nepodľahnúť. Chcete vedieť, ako na to? Stačí si uvedomiť 3 jednoduché veci.

1) Zbytočný stres navyše

Nechce sa mi veriť, že by vám stres z každodenného kolobehu – rodina, práca, čas pre seba – nestačil. Úplne zbytočne si na seba vďaka servírovanej predstave dokonalého života, ktorý chce žiť predsa každý, nakladáte dávku stresu navyše. „Niektoré ženy, čoraz častejšie však aj muži, majú rebríček životných hodnôt tak trochu naruby. Ich prioritou a jedinou starosťou je to, aby bol ich život dokonalý. Čo je však dokonalé? Svoj voľný čas trávia honbou za bezchybnosťou a vlastne sa ani necítia šťastne. Hodiny trávia v posilňovniach, estetických centrách a nákupmi najnovších trendov. Uteká im potom kopa všedných radostí a pekných chvíľ, ktoré mohli prežiť inak,“ hovorí hlavná výživová poradkyňa KetoDiet Martina Dvořáková. „Stačí však jednoduchá vec, a to schopnosť sa povzniesť. Spokojnosť samého so sebou a so svojím životom vychádza zvnútra a vnútorné nastavenie sa následne prejaví aj navonok. Preto by sme mali začať u seba a uvedomiť si, čo je pre nás dôležité,“ dodáva nutričná poradkyňa.

2) Ideály, za ktorými sa naháňate, neexistujú

Myslíte si, že feed na Instagrame alebo stena na Facebooku znesú všetky strasti bežného života? Nenechajte sa mýliť. Keď dá obľúbená modelka na Instagram fotku zo zákulisia fotenia veľkej módnej kampane, uvidíte dokonale nalíčenú štíhlu slečnu so širokým žiarivým úsmevom a poodhalenou kožou, ktorá s ľahko našpúlenými perami nenútene pózuje. Aby sa vám fotka dostala ešte viac do hlavy, zafungujú umne zvolené hashtagy, ktoré potom začnú jej followeri opakovať a pózy napodobňovať. Spustí sa tak lavína obdobne vyzerajúcich dokonalých snímok, ktoré sa dostanú až k vám. Čo myslíte, naozaj bola fotka zhotovená len tak mimochodom, alebo ide o dobre premyslený ťah danej módne značky, pre ktorú sa kampaň fotí?

Na Instagrame, ktorý používa už viac ako 700 miliónov ľudí, len zriedkakedy uvidíte to B – unavenú slečnu, ktorá musela vstávať o štvrtej hodine ráno. Nenalíčená, neučesaná prišla do ateliéru, kde sa na ňu vrhli profesionálni vizážisti a kaderníci. Až za pár hodín usilovnej práce odborníkov sa z nej stáva prvotriedna katalógová kráska, nad ktorej opáleným telom alebo mladistvou tvárou teraz žasnete. A neplatí to len o záberoch dokonalých modeliek. Veď sa predsa nemusí každý zdravý recept podariť tak, ako vyzerá na obrázku, a vôbec nie je nutné rysovať na bruchu pekáč buchiet, ktorý často dosiahnu len fitness tréneri, ktorí sa svojmu telu venujú „každý deň po celý deň“. Potom sa navyše fotia tak dlho, kým nie je ich „six-pack“ aspoň trochu vidieť a použité filtre výsledný efekt účinne podčiarknu. Napríklad profil @fitnessgirlsmotivation na obrázku nižšie sleduje skoro 5,5 milióna ľudí! Zložte svoje ružové okuliare a získajte nový uhol pohľadu.

„V tejto dobe je veľmi zložité odpútať sa od podsúvaných ideálov. Prakticky zo všetkých médií je až hmatateľný tlak na dokonalosť. Hoci sa už požiadavky napríklad v súťažiach krásy na tzv. ideál krásy zmenili a ideál sa viac priblížil realite, je veľmi dôležité začať pracovať na tom, ako mať rád seba takého, aký som, začať byť sebecký v tom dobrom slova zmysle, budovať sebavedomie a používať sedliacky rozum. Jednoducho vedieť, že životné štýly alebo ideály krásy, ktoré sú často upravované najrôznejšími aplikáciami a retušované, sú často na hony vzdialené od reality,“ vysvetľuje psychiatrička Kateřina Šubrtová.

Chudnutie s KetoDiet | Budovať sebavedomie!

3) Nikoho nekopírujte. Žite tak, ako chcete vy

Je skvelé nájsť správnu a účinnú motiváciu a vzor, ale vzhliadnutie sa v idole by malo mať tiež určité medze. Hltáte svoju obľúbenú celebritu každý deň? Sledujete jej 20 „storiek“ a hovoríte si, že chcete žiť rovnako ako ona? Zabrzdite. Žite svoj život a robte len to, čo baví len vás. Je úplne jedno, či to nejaká influencerka robí takisto, alebo nie. Ako sa z tejto „masáže“ dokonalosťou dostať? „Ja vždy hovorím svojim pacientom, aby si našli ventil. Je jedno, či to bude šport, čítanie, vyšívanie, maľovanie alebo len čas strávený s priateľmi, ide o to sa zastaviť, nájsť si čas pre seba, aktivitu, ktorá vás bude napĺňať, a vďaka nej si vedieť tzv. vyčistiť hlavu,“ dopĺňa psychiatrička.

Ktorou aktivitou začnete vy?

Autor: Nikola Nevečeřalová

 Predchádzajúci článok: 9 najčastejších dôvodov, prečo nechudnete

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov