Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Tréning silnej vôle zvládnete aj vy. Skúste tieto 3 jednoduché tipy

Umeniu odolávať najrôznejším zvodom a pokušeniam je niečo, čomu sa učíme celý život. Hovoríme, že posilňujeme svoju pevnú vôľu, dodržiavame svoje predsavzatia a zvládame urobiť podstatné veci hneď, nevzdávame sa. Dokonca aj najrôznejšie prieskumy ukazujú, že pevná vôľa nie je vrodenou vlastnosťou a je možné ju natrénovať.

Lenže ono dookola omieľané „stačí len chcieť“ zvyčajne vôbec nestačí.

Existuje niekoľko techník alebo ak chcete tipov, ktoré vám s posilnením vašej pevnej vôle pomôžu a vy sa tak dokážete vyhnúť zbytočným stresom, nespokojnosti a frustrácii.

Pripravte si plán

Ak ste skôr majstri improvizácie, potom vás v tejto chvíli príliš nepoteším. Bez jasného plánu sa totiž k vytýčenému cieľu len ťažko dostanete a ak áno, cesta k nemu bude  najpravdepodobnejšie kľukatá a tŕnistá. Ako si teda svoj plán šikovne pripraviť?

Okrem toho, ČO chcete, by ste mali mať tiež jasnú predstavu, AKO to dosiahnete, KEDY začnete, AKO DLHO to reálne môže trvať, aké BARIÉRY vám môžu v dosiahnutí vašej méty zabrániť, a tiež, ČO SA STANE, až do svojho cieľa dôjdete.

Napíšte si odpovede na všetky tieto otázky na papier a zbytočne nefantazírujte, nemaľujte si ideálne scenáre, ktoré nemusia nastať. Snažte sa byť realistickí a pripravte sa tak aj na možné zlyhanie a prekážky, ktoré môžu prísť. Malé či väčšie krízy sa nevyhýbajú ani tým, ktorí by silnú vôľu mohli rozdávať na kilá.

Postupujte krok za krokom

Plán ste si už teda navrhli. Máte štart aj cieľovú pásku. Pokiaľ je však vzdialenosť medzi nimi veľká, rozdeľte si ju na menšie úseky. Neviete ako? Ukážem vám to na konkrétnom prípade chudnutia jednej z našich klientok, na pani Eve.

Eva má 53 rokov a jej nadváha sa, bohužiaľ, pohybuje okolo čísla 25 kg. A čo si budeme hovoriť, nie je práve jednoduché schudnúť celých 25 kilogramov naraz, zvlášť vo veku, keď metabolizmus spomaľuje, hormonálna hladina je rozkolísaná a možnosti cvičenia už nie sú ako predtým. Preto si Eva musí svoj plán odstupňovať. Stanovuje si pre seba čiastkové, výrazne menšie ciele, ktoré však bude dosahovať oveľa ľahšie.

Každých 5 zhodených kilogramov bude pre ňu úspech, za ktorý sa odmení. Zaobstará si svoju obľúbenú knihu, zájde si s manželom do divadla alebo do kina, kúpi si nejakú milú drobnosť, dopraje si kozmetiku alebo wellness. Je to len na nej. Získa tým väčšiu sebaistotu, radosť sama zo seba a pochopiteľne aj nutnú dávku motivácie.

Už viete, čo tým myslím, keď hovorím „krok za krokom“ a akú dôležitú úlohu vo vašom pláne môže hrať?

Povedzte o svojom cieli všetkýmKetoDiet| Running Challenge Janina Dvořáková

Svoj strach zo zlyhania alebo nedostatok vlastnej motivácie môžete účinne obalamutiť aj tým, že o svojom cieli poviete rodine a kamarátom. Kolegom v práci. Využijete Facebook alebo Instagram a upletiete si na seba, ľudovo povedané, bič.

Sama som to tak urobila s behaním, pretože som cítila, že nemám natoľko pevnú pôdu pod nohami, aby som to zvládla bez vonkajšej pomoci. Bez ostatných. A preto som sa rozhodla pustiť do sveta svoje rozhodnutie zabehnúť za mesiac a pol celých 100 km a svoj zámer som napísala na Instagram. Takto som dostala presne tú podporu a motiváciu, ktorú som nutne potrebovala. Zdieľala som priebežne každý nabehaný kilometer, každý úspech, ale aj negatívne pocity, ktoré ma na ceste za 100. kilometrom sprevádzali. Zabralo to úžasne. Zvládla som to, čo na začiatku vyzeralo ako neuskutočniteľná výzva a prinieslo obrovský pocit zadosťučinenia a spokojnosti zo seba samej.

Nie, nehovorím, že sa teraz máte hlava-nehlava pustiť do zdieľania svojho života na sociálnych sieťach, ale že máte skúsiť vyliezť zo svojej komfortnej ulity a dovoliť ostatným, aby vás podporili.

Aj len samotný fakt, že svoj cieľ zverejníte, vám pomôže sa k nemu skutočne dopracovať.

 

Autor: Janina Dvořáková, Marketing Director & výživová špecialistka KetoDiet

Foto: Depositphotos, Janina Dvořáková

 

Predchádzajúci článok: Štylista radí: Ako nájsť svoj módny štýl a už ho nepustiť?

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov