Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Schudnite (predvianočným) upratovaním. Stačí si postrážiť jednoduchú vec

Nahradiť hodinu tréningu upratovaním? Aj to je možné! Spojte dve fyzicky náročné činnosti do jednej a získajte celú hodinu času navyše. Tú si potom užite, ako si len vy sami budete priať. Zistite, ako to uviesť do praxe.

Predvianočné upratovanie čaká snáď každého z nás. A keď sa do neho pustíte s chuťou a hlavne s vervou, dajú sa s ním spáliť aj nadbytočné tukové vankúše. Namiesto hodiny strávenej online tréningom si poriadne poupratujte a okrem vyplavených endorfínov vás čaká aj hodina voľného času k dobru. A tá je predsa na nezaplatenie.

Ktoré domáce práce vám pomôžu schudnúť?

Nie je upratovanie ako upratovanie. Keď si doma len tak lážo-plážo utriete prach, zapnete umývačku, práčku a zalejete kvety, nepočítajte s tým, že máte odmakané. Až keď sa do upratovania náležite opriete, tuky sa začnú triasť. Pri akých domácich činnostiach sa najlepšie chudne?

Bežným domácim posilňovaním alebo jogou priemerne spálite asi 1 300 až 1 400 kJ za hodinu. Keď to porovnáte s niektorými domácimi prácami, zistíte, že takým drhnutím podlahy, pohrabaním záhrady alebo maľovaním spálite oveľa viac. Domácemu cvičeniu sa môže rovnako vyrovnať vysávanie alebo umývanie okien. Poskladajte si svoj „tréning“ podľa aktuálnej potreby alebo, ak chcete, neporiadku.

Schudnite upratovaním. Poriadne sa do neho oprite a tuk zmizne.

(Ne)obľúbená domáca činnosť > Koľko pri nej spálite kilojoulov (kJ) za hodinu?*

  • Varenie alebo umývanie riadu > 829 kJ
  • Utieranie prachu > 841 kJ
  • Zastrihávanie stromčekov a kríkov > 1 168 kJ
  • Vysávanie > 1 302 kJ
  • Umývanie okien alebo prášenie kobercov > 1 340 kJ
  • Maľovanie > 1407 kJ
  • Hrabanie lístia či záhonov > 1 440 kJ
  • Drhnutie podlahy alebo kachličiek > 1 821 kJ
  • Sťahovanie nábytku > 2 009 kJ

Pozor na najčastejšiu chybu!

Keď sa pustíte do upratovania, ktorým máte v úmysle si aj zacvičiť, malo by mať intenzívne a hlavne neupadajúce tempo. Vydržte aspoň trištvrte hodiny. V praxi môžete napríklad pol hodiny vysávať a hneď na to pol hodiny (najlepšie len s handrou a vedrom, nie s pohodlným mopom) umývať podlahu. Tak spálite cca 1 550 kJ, čo je dokonca viac, než keby ste hodinu hrali bedminton.

Vedeli ste, že aj bežnou starostlivosťou o dieťa spálite asi 1 000 kJ za hodinu? Ustavičné zdvíhanie, prebaľovanie, prezliekanie a na záver dňa aj kúpanie dá zabrať. Požičajte si na popoludnie vnúča alebo inú milovanú ratolesť a pohyb sa stane dvojnásobnou radosťou.

* Uvedené čísla berte len orientačne, každý človek spaľuje kalórie inak. Záleží na vašom zdravotnom stave, metabolizme, pohlaví, hmotnosti aj diétnej minulosti.

Zdroj údajov: kaloricke-tabulky.cz/aktivity

#MamHodinuPreSeba

Podeľte sa s nami na Instagrame, čo ste podnikli vo svojej voľnej hodinke. Prihoďte #mamhodinupreseba a označte náš profil KetoDiet. Najinšpiratívnejšie príspevky radi zazdieľame.

Upratovaním, ktorým schudnete, môžete začať, ale nepodceňujte jedálny lístok

Aj nie príliš vyhľadávané domáce práce vám môžu pomôcť s chudnutím. Vďaka tomu ich možno prestanete odkladať a začnete sa na ne svojím spôsobom tešiť. Stále však myslite na to, že sú len zlomkom vášho úsilia. Upratovanie s vervou doplňte behaním, jazdou na bicykli alebo kruhovým tréningom. Vedzte, že pravidelnosť je základ. Aktívne sa hýbte aspoň 3-krát do týždňa minimálne 45 minút.

Už sa nejaký čas pravidelne hýbete, ale chudnutie nejde úplne podľa plánu? Zamerajte sa aj na jedálny lístok. Dbajte na pestrú a zdravú stravu. Aj keď sa vám môže zdať, že začať s úpravou jedálneho lístka pred Vianocami je zbytočné, nie je to tak. Už teraz môžete jesť viac zeleniny, ovocia, dostatok kvalitných bielkovín, zdravých tukov, ale aj komplexných sacharidov. Najväčší pozor si dávajte na jednoduché cukry a presmažené tuky. Ak tápete, ako si jedálny lístok na chudnutie zostaviť, skúste to podľa našich vzorových jedálnych lístkov alebo sa obráťte na skúsené výživové poradkyne, ktoré s vami chudnutie preberú individuálne a zadarmo.

PS: Aj Vianoce si môžete užiť bez toho, aby ste sa museli trápiť výčitkami zo všetkých skonzumovaných dobrôt. Sledujte náš web, kde sa čoskoro dozviete jednoduché, a hlavne fungujúce tipy.

Autor: Nikola Nevečeřalová

Foto: Pexels

Strácate v chladnom počasí motiváciu vybehnúť? Našli sme 3 dôvody, prečo sa oplatí s behom neprestávať, ani keď sa vonku ženia čerti.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov