Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Jar je najkrajším obdobím roka, hovorí Jana Paulová

Populárna česká herečka, pani Jana Paulová, patrí k tým ženám, ktoré doslova sršia energiou a dobrou náladou. Rada si užíva život plnými dúškami, rada cestuje a hovorí, že jar je pre ňu najkrajším obdobím v roku. A pretože je takisto tvárou značky KetoDiet, mali sme príležitosť ju troška vyspovedať. Želáme vám príjemné čítanie!

Začala sa jar a so slniečkom prichádza aj dobrá nálada.

Je to tak aj u vás? Alebo vás udržuje pozitívne naladenú niečo úplne iné?

Jar je najkrajšie obdobie roka a vždy ma motivuje k tomu, aby som so sebou niečo urobila, pozitívne naladená sa však snažím byť celý rok, pretože mám pocit, že už nemám čas na to, "užívať si" nejaké "depky" a vlastne to považujem aj za nedostatok pokory, pokiaľ sa mi nič zásadného nedeje. Takže vymýšľam stále niečo, z čoho sa budem radovať, a stačí mi na to celkom málo.

Máte angažmán v pražskom divadle Kalich, čo práve skúšate? Prezradíte, na čo sa môžeme v najbližšom období tešiť?

Som teraz vo fáze hľadania novej hry, ktorú by sme mali na jeseň začať skúšať. Všetky naše predstavenia majú veľkú reprízovosť a vďaka tomu sa vlastne málokedy sťahujú z repertoáru, takže nemáme potrebu skúšať nové. Drahúšikovia alebo Bez predsudkov, Zamilovať sa, ale aj dvadsať rokov starý Natierač sú stále divácky veľmi úspešné. Teraz najnovšie hráme Zbohom, zostávam s Ivou Janžurovou, a to si skutočne užívame. Podľa reakcií sa zdá, že aj diváci.

Kde inde, mimo Prahy, by sme vás mohli zastihnúť?

Hosťujem v Pardubickom divadle v Dievčatách z kalendára a s našimi predstaveniami chodíte po celej republike a často aj na Slovensko. Pravidelne ich hráme napríklad v Brne v divadle Bolka Polívku.

Byť herečkou je náročné, ako dobíjate baterky?

Stretávaním sa s pozoruhodnými ľuďmi, cestovaním a spánkom.

Máte nejaký životný vzor? Napríklad hereckú osobnosť?

Nie. Vždy som sa snažila ísť po svojej, aj keď nie vždy dokonale vydláždenej ceste. Mala mnoho slepých uličiek, veľakrát som sa potkla aj spadla, zablúdila a zase našla smer, ale je to môj originál a inú by som nechcela.

Dodržujete pri svojej profesii zdravý životný štýl?

Pri vašom vyťažení to musí byť predsa náročné… Myslím, že od toho obdobia, čo viem, ako svoje telo udržať zdravšie, tak sa o to snažím, či je to udržovaním si váhy, aj keď práve toto je rok čo rok ťažšie, bez ohľadu na to, ako zdravo sa stravujem, alebo pravidelným pohybom či spánkom.

Jana_Paulova_2_397x695.jpgVyzeráte skvelo! Čo by mala robiť žena, aby takto vyzerala?

V tomto pocite sa s vami nezhodnem, ale ak to tak vidíte, tak ak nepotrebujete očné vyšetrenie :), môže to byť napríklad práve priebežnou pohodou, v ktorej sa niekedy ľahšie a niekedy ťažšie snažím udržovať. 

Doprajete si jedlo? Máte nejaké svoje obľúbené „maškrty“, alebo ste na seba prísna?

Väčšinou som celkom disciplinovaná, ale viem, že niektoré dobroty proste nesmú cez prah nášho domu, pretože s takou dobrou orieškovou čokoládou nemôžem byť pod jednou strechou, aby som ju celú nezožr...

Jani a ako ste na tom so športom? Máte nejaký obľúbený, skúšate aj nové, alebo si na pohyb veľmi nepotrpíte?

V živote som skúšala skutočne kadečo, myslím tým aj športy, ale žiadny som nedotiahla ani k nejakej približnej dokonalosti. A tak hrám troška tenis a viem troška jazdiť na koni a takisto lyžovať a trošku liezť po skalách, ale čo robím skutočne rada a často a v čom ma zatiaľ vek neobmedzuje, hneď ako vyjde slnko, vytiahnem bicykel a idem a kochám sa krajinou.

A čo nejaký adrenalínový šport? Vyskúšala ste ho?

Áno, skákala som z lietadla, raz som išla dostih a takisto som bola v Himalájach, čo bol pre „ženu od sporáka“ chvíľkami celkom slušný adrenalín.

Zaspávate večer s knižkou? Máte teraz nejakú rozčítanú?

Zistila som, že keď chcem knižky skutočne prečítať, nesmiem si ich brať do postele. Čítam hodne a stále a na všetkých dovolenkách sú knižky mojou najťažšou položkou v kufri. Raz som na letisku musela otvoriť kufor a pani vedľa mňa vydýchla „ Jéé, vy veziete celú knižnicu.“ Teraz mám práve rozčítanú Krvavú Máriu od Carolly Erickson, pretože milujem históriu, momentálne anglickú.

Pomaly sa blíži leto – chystáte sa pracovať, alebo si doprajete nejakú dovolenku?

Práve som sa vrátila z Mexika, takže teraz sa myšlienkami na dovolenku, bohužiaľ, nezaoberám. V lete mám niečo nakrúcať, ale uvidím, či scenár bude lepší než tá túžba po dovolenke. A pretože k letu neodmysliteľne patrí heslo „hor sa do plaviek“, je na mieste otázka, či patríte medzi ženy, ktoré svoju postavu pred letom riešia viac než inokedy.  

Takmer každý večer idem pred štyisto ľudí a viem, že každý môj faldík sa takto stane vecou verejnou, takže ja sa tých plaviek nebojím, ja tu plaváreň vlastne absolvujem a teda riešim každý večer.

Ste patrónkou a členkou občianskeho združenia Zmeň môj osud, ktoré sa venuje pomoci chudobným ľuďom, seniorom, postihnutým a chorým ľuďom z Tadpatri v štáte Andhra Pradesh v južnej Indii. Bol to nejaký konkrétny impulz, ktorý vás práve k tejto oblasti priviedol?

Do tých končín ma priviedol duchovný majster Sri W. W. Brahmam, ktorý tam má ashram, kde žijú starí, chudobní ľudia, o ktorých sa roky staral. Napadla nás myšlienka, postaviť tam školu pre siroty, kde budú môcť žiť a učiť sa. Dnes tam už šiesty rok žije okolo šesťdesiat detí a ľudia z Česka, a nielen odtiaľ, ich podporujú. Napríklad KetoDiet patrí takisto k láskavým sponzorom.

Vie sa o vás, že rada (a často aj sama) cestujete. Aká je vaše najobľúbenejšia destinácia? A kam by ste sa, naopak, nikdy nechceli vydať?

Milujem Indiu, kde som bola už ani neviem koľkokrát, a takisto Nepál, Thajsko, Mexiko, Južnú Afriku. Veľmi sa chcem ísť pozrieť do Bhutánu a vlastne neviem, kam by som nešla. Možno len tam, kde je vojna a takisto sa nehrniem do krajín, v ktorých vládne totalitný režim.

A na úplný záver –  keďže sa stále točíme okolo jedla a štíhlej línie – prezraďte nám svoj obľúbený recept, ktorý sa hodí aj pri KetoDiet :)

Tento recept nám na Seychelách varil jeden miestny rybár.

Julesova ryba

Na malé kocky nakrájam ďumbier a cesnak, hodím na olivový olej, na tom všetkom opečiem filety z bielej ryby (napríklad z tresky alebo pleskáča či z morského vlka, aj pangasius by sa hodil) a ako prílohu na tomto základe  bleskovo opečiem na pare krátko pripravenú zeleninu ako brokolicu, mrkvu, fenikel, cherry paradajky alebo takú, akú mám práve poruke.

Ďakujeme!

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov