Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Motiváciu máte na dosah ruky

Keď sa hovorí o chudnutí, väčšina z nás si predstaví menšie alebo väčšie zmeny v stravovaní, pravidelný pohyb alebo len obmedzenie sladkostí. Málokto si však uvedomí, že kľúčom k úspešnej redukcii nadváhy je predovšetkým naša vlastná motivácia. Rozhodnutie schudnúť nie je len krátkodobou výzvou, ale začiatkom veľkej životnej zmeny, ku ktorej potrebujete silný motor, ktorý vás bude poháňať do cieľovej rovinky.

JASNÝ DÔVOD NA CHUDNUTIE

Na začiatku chudnutia si úprimne odpovedzte na otázku, prečo sa do toho púšťate. Máte zdravotné dôvody? Nechcete sa pri zaväzovaní šnúrok zadýchavať a funieť ako lokomotíva? Alebo sa na seba neradi pozeráte v zrkadle, pretože osoba, ktorú v ňom vidíte, nie je tou, ktorou ste boli, alebo by ste chceli byť? Nech vám teraz v hlave prebehla akákoľvek myšlienka, mali by ste pochopiť, že nadváhou, zvlášť ak je už väčšieho rázu, ubližujete sami sebe. Zvýšené riziko srdcových chorôb, cukrovka, vysoký krvný tlak, poruchy metabolizmu, preťaženie kĺbov- všetky tieto problémy majú často spoločného menovateľa. Nadváhu a obezitu.

VOĽBA MOTIVÁCIE JE DÔLEŽITÁ

Jasne stanovené pravidlá pre voľbu motivácie neexistujú, preto ani neexistuje univerzálna odpoveď na otázku: A čím sa mám teda motivovať? Čo mi pomôže vydržať? Skúsime vás však naviesť na možnosti, z ktorých si už sami určite vyberiete.

Najsilnejšie motivácia pramení priamo v nás samotných. Je založená na našich emóciách, a preto je stála a účinná. Ak si niečo naozaj želáme, nemusíme zo seba vydávať takú veľkú dávku vôle a prianie sa spoločne s úsilím premení na realitu. Človek, ktorý je vnútorne motivovaný a chce zhodiť nadbytočné kilogramy, ochotne pristupuje k zmenám spojeným s chudnutím, pretože koná pre svoje vlastné uspokojenie a teší sa na konečný výsledok v podobe štíhlejšej postavy alebo lepšieho zdravotného stavu. Táto motivácia má dlhodobý ráz, pretože ju človek myslí naozaj vážne.„Motor, ktorý ma ženie dopredu, som našla sama v sebe.“

Naopak, vonkajšia motivácia je vyvolaná impulzom z okolia a nie z nášho ozajstného vlastného záujmu či priania. Vaša rodina a partner na vás dlhodobo naliehajú, že by ste mali nejaký ten kilogram zhodiť. Lekári vás upozorňujú na riziká spojené s nadváhou alebo dlhodobo cítite posmešné pohľady ľudí na ulici, ktoré vám sú krajne nepríjemné. Tieto vonkajšie motivácie nemajú taký silný základ ako motivácia vnútorná, preto bývajú väčšinou krátkodobého charakteru. Navzájom sa však obe môžu účinne dopĺňať a pomôžu dosiahnuť výsledok v podobe úspešne zhodených kilogramov. Nie je tiež výnimkou, že vonkajšia motivácia vás nasmeruje práve k motivácii vnútornej.

AKO NÁJSŤ VHODNÚ INŠPIRÁCIU

Na stránkach časopisov, v televízii alebo na sociálnych sieťach denne vídame inšpiratívne príbehy ľudí, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad svojou nadváhou. Pre niekoho je pozitívna motivácia tým pravým podnetom na chudnutie. Potreba stotožniť sa s nejakým vzorom nie je len záležitosťou malých detí. Aj dospelý človek potrebuje mať svojho hrdinu, ku ktorému bude vzhliadať a bude chcieť dosiahnuť rovnako dobré výsledky ako on. Motivovaní môžeme byť však aj negatívne. Neznámy človek na ulici, ktorý sa v dôsledku svojej nadváhy zadýchava pri každom kroku, rodinný priateľ, ktorý pre nadváhu zápasí s vážnymi zdravotnými problémami. Takýto „odstrašujúci“ príklad nás môže veľmi silno motivovať k tomu, aby ste zhodili prebytočné kilogramy a bude fungovať omnoho viac než všetky ostatné stimuly dohromady.

NEMUSÍM. CHCEM!

Aj keď si to často neuvedomujeme, motivácia nás sprevádza na každom našom kroku, nielen v chudnutí. Je s nami už od samého rána, kedy vstávame a chystáme sa vyraziť do práce. A verte, že poznáme veľa ľudí, ktorí by občas radšej zostali ďalej v posteli a na prácu ani nepomysleli. Ich práca pre nich nie je koníčkom, ale obyčajnou nutnosťou. Predstavuje pre nich niečo, čo sami úprimne nechcú, ale MUSIA, pretože živia seba alebo svoju rodinu.

Čo keď sa však to negatívne JA MUSÍM premení na povzbudzujúce a pozitívne „JA CHCEM?" Ako vám táto čarovná formulka znie? Máte z nej oveľa príjemnejší pocit? Keď si nahlas a úprimne poviete „Ja chcem schudnúť!“, túžite svoje rozhodnutie dodržať? Tešíte sa na výsledok? Veríme, že odpoveď na všetky tieto otázky je jasné áno.

POCHVALA POHLADÍ DUŠU, ALE NEBUĎTE OD NEJ ZÁVISLÍ

Veľakrát sa stretávame s klientmi, ktorí si robia ťažkú hlavu z toho, čo si o nich myslí ich rodina, priatelia, známi, skrátka ich okolie. Strachujú sa, že nie sú dostatočne šikovní, dostatočne štíhli, dostatočne dobrí. Boja sa, že nebudú prijatí takí, akí sú. Sú lační po pochvalách a uisťovaní. V zdravej miere je túžba po uznaní úplne pochopiteľná a úplne normálna. Hneď ako sa od nej staneme závislí, neprinesie nám vôbec nič dobrého.

  • Nepremýšľajte nad tým, čo si o vás ostatní myslia. Naozaj to nepotrebujete vedieť.
  • Nemusíte sa páčiť alebo vyhovieť každému.
  • Počúvajte svoje vlastné ja a dbajte o pevné zdravie.

ZA ÚSPECHY ZASLÚŽENÁ ODMENA

Redukcia hmotnosti je životná zmena, ktorá si žiada určitú dávku výdrže a úsilia. Je to beh na dlhú trať. Ako však statočne vydržať slabšie dni, keď vás všetci štvú, nič sa vám nedarí a najradšej by ste siahli po svojej obľúbenej čokoláde? Pripomínajte si svoju počiatočnú motiváciu, prečo ste začali chudnúť, vyhľadávajte inšpiráciu a po každom menšom úspechu si doprajte niečo, čo vám vyčarí úsmev na tvári. Môže to byť zážitok, nový kúsok oblečenia, obľúbený časopis... len na nezdravé jedlo by ste mali zabudnúť. Malá odmena vás bude držať nad vodou v priebehu celého chudnutia a motivovať k tomu, aby ste zhodili zostávajúce nadbytočné kilogramy.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov