Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Extra zľava 15 % na všetky výhodné balíčky! Platí do nedele 3. 7. Schudnite efektívne a s chuťou! Zľavový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Mám slabú vôľu, ale túžim schudnúť!

Takisto si občas hovoríte, ako je možné, že sú ľudia so silnou vôľou, všetko im ide takmer bez práce a so svojím odhodlaním sa nemusia pasovať, pokým vy musíte horko-ťažko prekonávať sami seba? Nie je to nespravodlivé?

Radostnou správou na začiatok je fakt, že ani „tí druhí“ nemajú niečo, čo by ste nemohli mať aj vy. Na čo by ste sa teda mali zamerať? Čo urobiť ako prvé?

Akceptujte ju

Najskôr si priznajte, ako na tom ste. Prijmite skutočnosť, že máte slabú vôľu a že sa na ňu zatiaľ nemôžete absolútne spoľahnúť. Že vás nepodrží, keď to budete najviac potrebovať. Nevyčítajte si však túto vlastnosť, akceptujte ju. Teraz máte príležitosť všetko zmeniť.

Čo je to vlastne „vôľa“?

Vlastnosť? Dedičná dispozícia? Či budete, alebo nebudete mať vôľu závisí iba od vášho rozhodnutia. Vôľa by sa dala zjednodušene prirovnať k svalu. Áno, napríklad k bicepsu na vašej paži. Funguje totiž dosť podobne – používame ho denne? Potom bude rásť! Keď ho však nepoužívame takmer vôbec, zakrpatie. Netlačte na seba príliš, sval vám takisto nevyrastie zo dňa na deň, ale po určitom čase strávenom pravidelným cvičením. Krok po kroku.

Prečo trénovať svoju vôľu?

Pretože ide o najjednoduchšiu a najúčinnejšiu taktiku, ktorá vám pomôže byť znovu samým sebou a dopracovať sa k vysnenému štíhlejšiemu telu. Dá sa časom vytrénovať tak, že prechádza v automatické konanie a bude pre vás nielen úplnou samozrejmosťou, ale aj základom vášho zdravia a krásy.

Ako mám pokračovať?

Silnú vôľu možno získať opakovaním situácií, kedy je potrebné ju plne využiť. Stačí začať úplne zľahka a to tak, že sa dostanete do jednoduchej situácie, v akej dokážete odmietnuť jedlo, ktoré by inak znamenalo ďalšie naberanie hmotnosti. Prvou takouto situáciou môže byť už samotný nákup v obchode. Rozhodnite sa, že namiesto 30 dkg obľúbenej údeniny si tentoraz kúpite len 5 dkg údenín a na zostávajúcich 25 dkg si zvolíte kvalitnú šunku od kosti. Takýto jednoduchý prvý krok vám prinesie pocit uspokojenia a aj motiváciu na ďalšie kroky. Časom vám nebude robiť ťažkosti zvládnuť situácie omnoho ťažšie.

Mám sa odmeniť?

Ak vám nestačí len dobrý pocit zo seba samej a zlepšenie sebavedomia, môžete sa motivovať i menšou odmenou, ktorou by pravda nemalo byť jedlo. Nie ste predsa domáci maznáčik, ktorý by mal dostávať maškrty. Zájdite si ku kaderníčke, kúpte si svoj obľúbený časopis, alebo si zájdite do kina. Hlavnou odmenou pre vás však za pár týždňov bude vaša znižujúca sa hmotnosť a verte, že aj uznanie blízkeho okolia.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov