Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Byť ženou je dar

Pretože dnes slávime veľmi špeciálny deň, ktorý pripomína predovšetkým boj žien za rovnoprávnosť, venujeme dnešný príspevok práve im. Mužov tým, samozrejme, neodháňame, pretože veríme, že aj pre nich to môže byť zaujímavé čítanie na zamyslenie.

Dievčatá, mamy, manažérky, babičky, svokry, slobodné či vydaté, športovkyne alebo „knihomoľky“... každá sme sama sebou, jedinečná, ale málokedy si skutočne uvedomujeme, aké krásne je byť ženou. A kedy inokedy sa na chvíľočku zastaviť a pripomenúť si, že sa máme mať rady také, aké naozaj sme, ako práve na Medzinárodný deň žien?

Každá žena je výnimočná

Ale niekedy tiež až príliš sebakritická. Riešime svoj vzhľad, povahu, výraz v tvári alebo svoje reakcie. Porovnávame sa. Súťažíme. A zabúdame tak vyzdvihovať prednosti, ktoré sme dostali.

„Prečo nemám husté kučeravé vlasy ako kolegyňa v práci?“; „Kiež by som bola spoločenská a bezprostredná ako všetky moje kamarátky!“; „Priala by som si mať tmavé oči ako slávna hollywoodska star.“; „Chcela by som mať také dobré zamestnanie ako tá či tamtá.“ Spoznávate sa v tých vetách?

Naša vnútorná nespokojnosť je dobrá len do tej miery, kedy nás posúva ďalej, kedy nám vytyčuje smer a umožňuje nám plniť si svoje priania a túžby. Hneď ako sa z nej však stane podhubie depresie a smútku alebo dokonca závisti, mali by sme ju zo seba čo najrýchlejšie striasť a uvedomiť si, že krása tkvie práve v odlišnostiach. V nepatrných detailoch, ktoré nás robia zaujímavé a výnimočné.

Napíšte si na kúsok papierika všetky veci, ktoré na sebe máte rada, ktoré má na vás rád váš partner, ktoré oceňujú vaši priatelia a rodina. Nebojte sa toho.
A teraz si ich prečítajte nahlas.

„Mám krásne rovné vlasy.“
„Prečítala som viac ako 100 kníh.“
„Som múdra.“
„Keď mám radosť, usmievam sa aj očami.“
„Moja práca ma baví.“
„Mám pekné ruky.“
„Nikdy sa nemračím.“
„Dokážem podporiť svojho partnera.“
„Som dobrá kamarátka.“

Hrdinky

Hoci máme my ženy povesť krehkého a nežného pohlavia, v skutočnosti sa v nás skrýva sila porovnateľná so silou hurikánu. Statočné, múdre, empatické, trpezlivé, odhodlané, kreatívne. Také sme. Zastávame náročné pracovné pozície, angažujeme sa v politike, tvoríme umenie, staráme sa o rodinu, plníme spoločenské povinnosti. Len by sme nemali zabúdať tiež samy na seba. Sme dobré v tom, čo robíme srdcom. Tým druhých inšpirujeme.

A keď sme pri tej inšpirácii, pozrite sa na nasledujúce video, v ktorom hovorí obdivuhodná Jana Frantíková na TEDxPrague 2016 o tom, že aj pre lásku sa môžete rozhodnúť.

 

 

Užite si svoj deň tak, ako si prajete, a nečakajte na ostatných, pokým vám ho vykreslia v ružových farbách. Buďte strojcom svojho šťastia a predovšetkým sa nebojte byť ženou, ktorou naozaj ste.

Nádherný Medzinárodný deň žien!

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov