Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Ako zvládnuť dovolenku bez priberania

Blíži sa nám čas dovoleniek. A všetci to poznáme! V hlave sa nám preháňajú obavy, aby sme sa domov nevrátili s kilogramami navyše. Úspech však zožnú pripravení! V našom článku sa dozviete rady a tipy, ako sa tohto strašiaka vyvarovať.

Iný kraj, iný mrav, ale aj iné jedlo

Bohužiaľ, práve na dovolenkách často hladujeme alebo sa naopak prejedáme. Chceme ušetriť čas, a preto mnohokrát zjeme všetko, čo nám príde pod ruku. A ešte to zavŕšime výhovorkou: “Mám dovolenku, tak si poriadne doprajem.” Po návrate domov sa však pozrieme do zrkadla a právom sa zhrozíme.

Inokedy naopak s jedlom radšej otáľame, čakáme, až dorazíme do plánovaného cieľa nášho výletu a medzitým hladujeme. Takéto správanie vedie k prudkým výkyvom hladiny cukru v krvi a k nepríjemnému psychickému aj fyzickému stavu. V dôsledku týchto výkyvov môžeme byť nepozorní, roztržití a unavení. Budeme mať intenzívnejšiu chuť na sladké alebo nezdravé jedlo. K okoliu sa budeme správať podráždene. Aby sme sa týmto stavom vyhli, nemali by sme zanedbať prípravu jedla na cesty a ani zabúdať na pravidelný pitný režim. Obzvlášť v horúcich letných teplotách by sme smäd nemali podceňovať.

Pohoda je dôležitá

Uvedomte si, že nebudete mať k dispozícii svoje domáce zázemie, o to viac budete potrebovať psychickú, ale aj fyzickú pohodu. Pri výbere dovolenky vezmite do úvahy ponuku stravovania či to, akú formu bude mať. Ak sa budete stravovať "na vlastnú päsť", mali by ste si zaistiť dostatočný základ vo forme kvalitných potravín z vlastných zdrojov. Voľte tie, ktoré nepodliehajú kazivosti a dokážu pokryť vaše energetické požiadavky. Inak sa, samozrejme, vybavíte na vysokohorskú túru po hrebeňoch Karpát než na "lážo-plážo" dovolenku na chorvátskej pláži.

Ak by sme vám na dovolenku mali odporučiť jedno konkrétne jedlo KetoDiet, ktoré môžete mať kedykoľvek pri sebe, ponúkli by sme vám proteínové tyčinky KetoDiet. Sú praktické a zasýtia vás nielen po športe, ale aj na dovolenkových cestách.

Šport je zábava

Mnoho ľudí dnes dáva prednosť aktívnej dovolenke. Samozrejme, aj tu platí "všetko s mierou". Obzvlášť tí, ktorí sa počas roka zúčastňujú športu len cez televíziu, majú pocit, že by cez dovolenku mali všetko dohnať.

Skúste najprv začať svižnou prechádzkou, nie príliš náročnou jazdou na bicykli alebo plávajte. Pre všetkých bez rozdielu je však potrebné prispôsobiť stravu vyššiemu fyzickému výdaju. Jedzte orechy, mäso, ryby, ryžu, zeleninu i ovocie. Šport je ideálny na stabilizáciu vašej hmotnosti a navyše len cielený pohyb dokáže vaše telo pekne vytvarovať.

Grilovanie? Prečo nie, ale...

Kto by odolal letnému grilovaniu. Hovoríte si, že k šťavnatému steaku alebo rybe jedno vychladené pivečko alebo 2 dcl vína patria? Pozor na to - práve alkohol je (nielen) pri chudnutí skrytou hrozbou. Často obsahuje vysoký podiel cukrov a je vysokokalorický. 1 gram čistého alkoholu obsahuje 29 kJ, čo je 2x viac, než koľko obsahujú sacharidy a bielkoviny. Pretože ide navyše o tzv. prázdne kalórie, telo ich nevyužije na svoju bežnú činnosť a ukladá ich priamo do tukov.

Na tvrdý alkohol v sparnom lete radšej úplne zabudnite a ak už musíte, siahnite radšej po vychladenom vínnom streku. Skutočnosť, že ste celý deň šliapali na bicykli a môžete si "dať do nosa", je mylná. Ako v jedle, tak aj pri alkohole je striedmosť dôležitá.

Patrí ovocie do diéty?

Ani s konzumáciou ovocia to nie je také jednoduché, ako sa zdá. Ovocie obsahuje vysoký podiel cukrov. Vedeli ste to? Melón, broskyne a hrozno fungujú ako skvelé osvieženie. Je však dôležité, o koľkej a v akom množstve ich konzumujete. Najvhodnejšie je dať si ovocie ráno alebo ako dopoludňajšiu desiatu.

Vhodné ovocie: jahody, maliny, jablká alebo slivky (pozor na nadmerné množstvo).

Leto bez zmrzliny?

To najlepšie nakoniec! Zmrzlina. Veď kto by v lete odolal takej dobrote? Ak sa snažíte schudnúť, určite by ste to nemali so zmrzlinou preháňať a vždy si dobre rozmyslite, akú veľkú porciu si kupujete. Po jednej nepriberiete, ale dávať si ju každý deň? To už neznie ako dobrý nápad.

Prajeme vám veľa nádherných zážitkov a krásnu dovolenku (bez kíl navyše).

Prečítajte si aj ďalšie články z nášho blogu.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov