Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

8 najčastejších výhovoriek, ktoré nám bránia v chudnutí a pohybe. Skončite s nimi!

Koľkokrát ste si už povedali, že s diétou začnete až za mesiac alebo na Nový rok? Alebo si hovoríte: Pôjdem si zabehať, až dočítam túto kapitolu, dokončím toto či tamto, alebo až dostanem pridané? Pravdou je, že nikdy neschudnete, keď budete stále hľadať nejaké výhovorky. Je potrebné nájsť spôsob, ako sa už nikdy nevyhovárať. A aké sú tie najčastejšie výhovorky, ktoré nás brzdia?

Peniaze

Nemôžete chodiť do posilňovne, na aerobik alebo na HEAT, pretože hodina stojí takmer 10 € a vám to jednoducho pripadá veľa? Nehnevajte sa, ale cieľ, ktorý máte, vyžaduje isté obete a vy musíte jednoducho niečo uprednostniť. Ak si kupujete každý deň do práce cappuccino, potom si ho už nekupujte a radšej choďte cvičiť. Nechoďte na obedy do reštaurácií, noste si so sebou do práce svoje jedlo. A ešte niečo – nemusíte ani chodiť do posilňovne, stačí si obuť bežecké topánky a vyraziť von do prírody. Je to zadarmo.

Nemám čas

Jedna z najčastejších výhovoriek takmer všetkých žien. Mám tri deti, nemôžem ísť cvičiť. Nemám čas urobiť si „svoje“ diétne jedlo. Naučte sa ovládať svoj čas a na niektoré veci jednoducho hovoriť „nie“. Existuje tisíc možností, ako túto výhovorku už nikdy nepoužívať! Vstaňte skôr, choďte spať neskôr, prestaňte chodiť s kamarátkami na víno. Deň má dvadsaťštyri hodín! Nemáte čas si variť? Nie je nič jednoduchšie, ako vyskúšať niektoré z našich ketojedál, napríklad proteínové smoothie, proteínovú polievku alebo proteínovú kašu, ktoré si pripravíte v priebehu niekoľkých minút. A nakrájať zeleninu takisto netrvá dlho. Prestaňte hľadať dôvody, prečo to nejde, a hľadajte cesty, ako na to.

Nie je vhodný čas

Skutočne? Nikdy nie je správny čas na to začať, a to nielen s chudnutím. Jediná správna odpoveď je PRÁVE TERAZ. Urobte to, kým dýchate, pretože vždy niečo príde – nečakané finančné výdavky, práca, dieťa, rozchod... Samozrejme, že nebudete začínať, ak máte práve chrípku alebo bojujete s vážnejšou chorobou. Inak neexistuje žiadne ospravedlnenie. Aj po rozchode s priateľom môžete začať cvičiť, naopak, pomôže vám to zlepšiť náladu. Neľutujte sa a skočte do toho plnou parou!

Strach

Vždy budú existovať strach a obavy. Aj tí najúspešnejší ľudia na svete sa niečoho boja. Ale majú odvahu so strachom bojovať. Strach je vlastne dobrá vec, znamená to, že máte pred sebou dosť veľký cieľ, ktorý stojí za to nasledovať. Ak si stanovíte taký, ktorý vás nebude desiť, môžete ho ľahko opustiť, pretože pre vás nebude nič znamenať. Premeňte slovo „strach“ na „vzrušenie“ a berte chudnutie ako výzvu, ktorej sa chcete postaviť!

Som moc stará/mladá

Berte svoju mladosť ako bonus – máte čas i zdravie. Nemáte starosti so starostlivosťou o rodinu, máte menej povinností, nemáte hypotéku, partnera ani deti. Super čas začať napríklad s KetoDiet alebo sa začať pravidelne hýbať. Máte takmer päťdesiat alebo aj viac? Máte začínajúcu artrózu v kolene a bolí vás chrbát? Ani vy nemusíte hádzať uterák do ringu. Chudnúť a cvičiť sa dá kedykoľvek. Len si vyberte vhodné cvičenie práve na vaše kolená (chrbát, členok atď.) A vhodnú diétu. Nikdy nie je neskoro začať.

Je to veľmi ťažké, nezvládnem to

Keby bolo ľahké schudnúť, všetci okolo by boli chudí ako prútik. Áno, bude to ťažké, ale zvládnete to, keď sa dobre pripravíte. Všetko je vo vašej hlave, nikto za vás váš boj nevybojuje. Chcete schudnúť? Viete teda, čo chcete, a rovnako viete, že všetko vyžaduje prácu. Zadarmo nikto nič nedostane. Bohužiaľ to zahŕňa niekedy aj to, čo nechceme robiť alebo čo nás nebaví. A ak sa vám zdá ťažké vymeniť hranolčeky za šalát, je to dobré znamenie. Signál, že sa rozhodne nebudete nudiť. Ťažké ciele stimulujú a udržujú nás v napätí. Pozor však, ciele môžu byť ťažké, ale vždy by mali byť reálne.

Čo si budú myslieť ostatní

Prečo by vám malo záležať, čo si o vás bude kto myslieť? Kolegyňa z práce alebo susedka? Neexistuje žiadny dobrý dôvod, prečo by na vašom chudnutí a cvičení malo záležať ešte niekomu ďalšiemu. Iste, je príma mať kamarátku, ktorá vás bude hecovať, alebo partnera, ktorý s vami bude chodiť behať, ale inak je táto výhovorka nanič. Nedovoľte, aby vás negativita druhých brzdila!

Čo keď zlyhám?

Sme len ľudia, každý občas zlyhá a urobí chybu. Ale je to 50 na 50, že uspejete alebo prehráte. A to je celkom dobré skóre, nemyslíte? Zlyhanie je vždy riziko, na ktoré si musíte zvyknúť. Veľmi málo vecí má stopercentnú úspešnosť. Využite túto výhovorku ako príležitosť. Táto výhovorka je vo vašej hlave, je súčasť vášho príbehu o chudnutí, ktorý si neustále opakujete. Hneď ako tento váš príbeh prijmete a pustíte ďalej, môžete začať s písaním nového príbehu a priblížiť sa svojim cieľom.

 

Autor: Aši

Foto: KetoDiet

 

Predchádzajúci článok: Závislosť od cukru. Zbavte sa jej vďaka tipom výživovej poradkyne

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov