Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

3 pozitíva v dobe koronavírusu

Užite si život offline. Home office ani izolácia v práci vás nedostane. Využite svoj voľný čas na maximum a zostaňte pozitívne naladení. Máme pre vás 3 + 1 TIP ako si udržať chladnú hlavu a domácu pohodu.

1. Život offline

Človek je tvor spoločenský. Sme zvyknutí na kolegov v práci, priateľov, rodinu a hlavne voľnosť. Ibaže v posledných rokoch sa viacerí z nás “schovali” do virtuálneho sveta, prestali sa spolu rozprávať a užívať si spoločné chvíle s blízkymi. 

Neustále kontrolujeme pracovné e-maily (aj po pracovnej dobe), občas pre istotu pozrieme na Twitter, aby sme zostali v obraze a v neposlednom rade tiež vysíme na rôznych TV kanáloch, ktoré nám oznamujú počty nakazených zákerným vírusom. 

Naša psychika dostáva zabrať. Kedy z toho von? Čo tak skúsiť sa na chvíľu odpojiť, byť aspoň pár hodín denne offline, uvariť si s partnerom dobrú večeru zo zdravého jedla alebo si jednoducho zahrať s deťmi nejakú stolovú hru?

2. Pracujete, ale inak

Či už chodíte normálne do práce, ste doma v karanténe alebo pracujete z pohodlia domova, na všetkom sa dá nájsť niečo pozitívne. Zvyknúť si na prácu z domu môže chvíľku trvať. Musíte chodiť do práce? Usporiadajte s kolegami súťaž o najoriginálnejšie rúško! Fantázii sa medze nekladú. Zostali ste doma v karanténe? Máte veľa času na všetko. Začnite sa učiť cudzí jazyk, prečítajte si knihy, ktoré ste mali na zozname Niekedy v budúcnosti.

3. Ušetríte čas

Zrazu nám odpadli pravidelné aktivity. Žiadne fitness, vozenie deti na krúžky, žiaden pohár vína v bare. Mnohí z nás cestujú za prácou denné i 3 hodiny. Neplytvajte získaný čas na sociálnych sieťach, naopak sa ho snažte využiť čo najefektívnejšie.

  • Urobte si čas pre seba. Nalakujte si nechty, dajte si masku na vlasy, pusťte si obľúbené podcasty, ktoré máte uložené už pol roka, začnite s chudnutím, jednoducho čokoľvek, na čo ste nemali čas.
  • Upracte si. Napríklad ten šuplík pod posteľou, alebo pivnicu - teda, pokiaľ “Máte pivnicu?”
  • Začnite cvičiť. Naša Andy pre vás natočila video s cvikmi, ktoré zvládnete i na balkóne. Alebo môžete skúsiť on-line lekcie jogy, pilates atd.

A nakoniec pár tipov proti trudnomyseľnosti

  1. Zaspomínajte si na svoje detstvo. Zahrajte si Lodičky alebo Dostihy a stávky, pamätáte?
  2. Vezmite psa, alebo mačku a vyrazte von na prechádzku, najlepšie do lesa.
  3. Dajte si niečo dobré. Užite si spoločné raňajky, vyskúšajte proteínovú palacinku s avokádovou nutelou, pripravte si rýchly obed v podobe cestovinového šalátu.

A keď bude najhoršie, pusťte si pieseň z dielne nášho najobľúbenejšieho umelca, ktorý si so zlou náladou dokázal kedykoľvek poradiť.

 

Veľa zdravia a síl praje tím KetoDiet

 

Autor: Pavla Frindtová

Foto: www.unsplash.com

 

Predchádzajúci článok: Choroby vás už nedobehnú! Získajte nepriestrelnú imunitu

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov