Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

10 vecí, ktoré šťastní ľudia robia inak. Skúste to ako oni!

Šťastní ľudia myslia a konajú tak, aby sa cítili každý deň na všetkých úrovniach bytia spokojne. Na rozdiel od ostatných, ktorí majú často tisíce výhovoriek, prečo nemôžu prežívať naozajstné šťastie. To však spočíva v celkom iných veciach, ktoré sa často nedajú definovať peniazmi ani úspechom. Prestaňte sa stále vyhovárať a skúste to ako tí, ktorí vedia, kde je skutočné šťastie.

Šťastní ľudia sú pozitívni

Šťastní ľudia sa rozhodli, že ich konečným cieľom je radosť a spokojnosť. Už od rána sa snažia naladiť pozitívne, preto majú väčšiu šancu, že takýto bude aj celý deň. Pre týchto ľudí je šťastie rovnocenné spánku a vode – je to nevyhnutnosť života. Žiť nešťastne a negatívne znamená, že vlastne nežijeme. Šťastný človek sa pýta: „Aký by malo zmysel žiť, keby som bol celý deň naštvaný a negatívny? Prečo by som čerpal energiu na negativitu? Je lepšie byť pozitívny!“ Robte ako oni šťastné rozhodnutia, čo znamená, že v každom momente života si vyberiete to lepšie riešenie. Ak nemôžete zmeniť okolnosti, zmeňte svoj pohľad na ne.

Šťastní ľudia dokážu prijať bolesť

Nikto nie je v živote stále šťastný a aj šťastní ľudia majú niekedy zlú náladu. Je to prirodzené. Aj oni sú niekedy nahnevaní, smutní a prežívajú bolesť. Jediný rozdiel medzi nimi a ostatnými, ktorí nechávajú priestor fňukaniu a negatívnym myšlienkam, je v tom, že rýchlo uznajú svoju frustráciu a rozhodnú sa nájsť spôsob, ako premeniť bolesť v niečo lepšie a pozitívne.

Šťastní ľudia vidia sami seba v dobrom svetle

Všetci máme v našich mysliach obraz seba samého, ktorý podvedome udržiavame. Zvyčajne je naše podvedomie naprogramované tak, aby sme žili práve podľa toho, ako sa sami definujeme. Šťastní ľudia sami seba vidia s úsmevom alebo pozitívnou náladou. Hneď ako teda dôjde k nejakej negatívnej situácii, rýchlo zmenia svoj stav tak, aby sa podobal ich prirodzenému podvedomiu. Keď sa cítia rozrušene, uznajú negativitu a hľadajú riešenie, ako svoje emócie preniesť inam.

Tajný tip!

Vidíte sa stále negatívne? Možno je čas okrem zmeny pohľadu na seba samého i na zmenu zovňajšku. Čo takto zájsť ku kaderníkovi, na kozmetiku, pár kíl schudnúť alebo si prečítať naše tipy, ako sa naučiť milovať svoje telo?

Šťastní ľudia majú silný systém podpory

Najšťastnejší ľudia vedia, že nie je hanba vyhľadať pomoc a obklopiť sa ľuďmi, ktorí ich podporia. Keď je to potrebné, nedusia to v sebe a niekomu sa zveria. Požiadajú o pomoc, ak nedokážu vyriešiť nejaký problém. To, že požiadajú o pomoc, ich posilní a zároveň to neznižuje ich hodnotu. Oceňujú totiž múdrosť, ktorú im ich podporný systém poskytuje.

Šťastní ľudia dokážu odrážať negatívne pocity

Zo všetkých strán sme bombardovaní médiami a rôznymi negatívnymi informáciami. Šťastní ľudia vedia, že je nemožné sa im vyhnúť, ale dokážu skvele regulovať prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Majú nad sebou kontrolu a nenechajú sa pohltiť negatívnymi správami. Vedia, ako ovládať sociálne médiá, televíziu, knihy aj ľudí, s ktorými trávia svoj čas. Šťastní ľudia dokážu odrážať to, čo im mohlo priniesť negatívnu energiu.

Šťastní ľudia vedia, kedy povedať „nie“

Život je dnes veľmi hektický a plný úloh, ktoré často vyzerajú, že nikdy neskončia. Šťastní ľudia vedia, kedy majú povedať nie a odmietnuť, pretože tak chránia svoje šťastie a pohodu. Cítia sa dobre, keď povedia „nie“, najmä keď ich úroveň stresu začne stúpať. Chápu, že z nich nikto nebude mať prospech, keď sú unavení a vyčerpaní.

Šťastní ľudia idú za svojimi snami

Ľudia, ktorí túžia po šťastí, vedia, že je potrebné robiť šťastné rozhodnutia. Preto idú vždy tam, kam ich to ťahá srdcom, a tam, kde chcú byť. Je absolútne nemožné byť šťastný, ak ideme nesprávnou cestou. Väčšina ľudí ide, bohužiaľ, cestou, o ktorej si síce myslia, že je tá „ich“, ale varovné príznaky často ignorujú, pretože veria, že tieto pocity sú normálne. Nie sú. Negativita NIE JE normálna. Sledujte, čo vám vaše telo hovorí. Ak sa necítite dobre, vydajte sa inou cestou.

Šťastní ľudia sa netrápia hlúposťami

Šťastní ľudia berú život tak, ako príde, aj s pádmi a údermi. Nemajú žiadne zbytočné očakávania a neriešia nezmysly. Chápu, že zlé veci sú nevyhnutné a sú súčasťou života. Auto sa pokazí, deti prinesú päťku, manžel zabudne zaplatiť zloženku, spáli sa večera – no a čo? Ak to neovplyvňuje nijako výrazne ich životy, nenechajú sa týmito hlúposťami rozhodiť.

Šťastní ľudia nemusia nikomu nič dokazovať

Šťastní ľudia si dobre uvedomujú, že najdôležitejšie je žiť podľa toho, v čo veria oni sami. Keď žijete život v súlade so svojou vierou, nemusíte ostatným nič vysvetľovať a dokazovať. Účinnejšie je ostatným ľuďom ukázať, ako žijeme, prostredníctvom činov a aktivít. Šetria tým energiu a zároveň tak získajú rešpekt.

Šťastní ľudia žijú prítomnosťou

Keď sme skutočne šťastní, žijeme v prítomnom okamihu. Šťastní ľudia opustili minulosť, užívajú si prítomnosť a tešia sa na zajtrajšok. Berú prítomné okamihy za to najdôležitejšie, za čo stojí žiť, a investujú do nich svoju energiu. Každý by mal robiť všetky rozhodnutia DNES a rozhodnúť sa pre to, po čom túži. Prestaňte robiť to, čo nemáte radi, nepočúvajte ľudí, ktorí s vami nerezonujú. A ešte jedna rada. Usmievajte sa na svet okolo seba. Hneď sa vám bude lepšie žiť.

 

Autor: aši
Fotografie: KetoDiet


Predchádzajúci článok: Emocionálni jedáci: Nepatríte k nim? Naučte sa zvládať emočný hlad

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov