💥 Ceny hore nohami 💥 Zľava 20 % takmer na všetko* s kódom: HORENOHAMI + darček ku každej objednávke. Len do nedele!

Meranie InBody v KetoDiet

Meranie InBody v v konzultačných centrách KetoDiet odštartuje chudnutie.

Ako funguje bioimpedančná váha a čo zistí 

Čo je bioimpedančná váha

Bioimpedančná váha je prístroj pre meranie telesnej kompozície (častejšie budete počuť zloženie tela) na základe metódy označovanej ako BIA (Bio-electrical Impedance Analysis) alebo bioelektrickej impedančnej analýzy.

Bioimpedančná váha, medzi ktoré patria aj prístroje InBody, nám poskytuje veľmi rýchly, bezpečný a pri dodržaní pravidiel nižšie presný spôsob, ako hodnotiť zloženie tela nielen, keď potrebujete rýchlo schudnúť

Meranie InBody zistí zloženie tela – svalovú hmotu, tuk alebo metabolický vek.

Princíp bioimpedancie

Metóda BIA spočíva v schopnosti šírenia striedavého elektrického prúdu nízkej intenzity biologickými štruktúrami. Naše telo sa tak jednoducho povedané stáva elektrickým obvodom.

Samotné meranie potom berie do úvahy to, že rôzne tkanivá v našom tele majú rozdielny odpor (tento odpor sa označuje ako elektrická impedancia) k priechodu striedavého elektrického prúdu. Tukové tkanivo má vysoký odpor a je teda zlým vodičom. Naopak, svalové tkanivo vedie prúd lepšie, respektíve má nižší odpor. Týmto spôsobom bioimpedančný prístroj zistí, ako ste na tom. 

Čo meria bioimpedančná váha

Vďaka vyššie zmienenej metóde BIA môžeme pri meraní na bioimpedančnej váhe zistiť nasledujúce hodnoty. 

Celková hmotnosť v kg
Hmotnosť kostrových svalov (hmotnosť kostrového svalstva)v kg i %
Hmotnosť telesného tukuv kg i %
Množstvo vody v telev l (vnútrobunkové aj mimobunkové)
Analýza obezity BMI
Segmentálna analýza svalov aj tukuhorné a dolné končatiny, trup
Nerovnosť (disbalancia) v rozložení svalov horné a dolné končatiny, trup
Množstvo útrobného tuku v cm²viscerálneho tuku okolo vnútorných orgánov
Bazálny metabolizmusv kcal (alebo podľa nastavenia prístroja)
Fitnes skórevýsledok, ktorý odráža zmerané zloženie tela
Metabolický vekčím viac svalov a čím menej tuku, tým nižší metabolický vek
História meraniaak ste v minulosti už InBody merania podstúpili
Pomer obvodu pása a zadkuWHR

Všetko podstatné o meraní InBody

Než sa začnete rozhliadať, kam na meranie InBody vyraziť, mali by ste vedieť, ako samotné meranie prebieha a že je pred ním potrebné dodržať niekoľko zásadných pravidiel, aby meranie ukázalo čo najpresnejšie výsledky

 

Ako prebieha meranie InBody 

 • Začnete zadaním základných vstupných údajov do systému (vek, výška, ciele atď.). 
 • Topánky vrátane ponožiek si dáte dole a postavíte sa na váhu – meranie prebieha naboso, aby došlo ku kontaktu chodidiel s podkladovou doskou, v ktorej sú umiestnené snímacie elektródy. 
 • Uchopíte do dlaní držadlá prístroja, v ktorých sa nachádzajú ďalšie snímacie elektródy. Vďaka tomu zmeriame 5 základných segmentov tela (ľavá a pravá paža, ľavá a pravá noha, trup). 
 • Na váhe vydržíte stráť max. pár minút (podľa typu prístroja – InBody 270 to zvládne do minúty), než bude diagnostika hotová. 

Meranie InBody s odborníkom. Výsledky InBody konzultujte s výživovým poradcom.

Sedem pravidiel pre presný InBody test  

 • (Nielen) deň pred meraním dostatočne pite = 30 – 40 ml na 1 kg ideálnej váhy
 • Pred samotným meraním choďte na toaletu. 
 • Odstráňte zo svojho tela všetky kovové predmety (šperky, hodinky a pod.). 
 • Nemažte si ruky ani nohy mastným krémom. 
 • Pred meraním by ste mali 5 minút stáť na mieste. 
 • Nejedzte 3 hodiny pred meraním. 
 • Nešportujte ani necvičte 6 hodín pred meraním. 

Výsledky meraní InBody môžu ovplyvniť aj ďalšie faktory ako: 

 • okolitá teplota, 
 • umiestnenie elektród, 
 • hydratácia organizmu, 
 • tehotenstvo alebo menštruácia. 

Pre koho je meranie InBody vhodné 

Meranie InBody je vhodné takmer pre každého. Najčastejšie pomáha osobám, ktoré sa chcú popasovať s nadváhou či obezitou. Využívajú ho však aj tí, ktorí chcú zistiť, či im nehrozia skryté zdravotné riziká plynúce napríklad z vysokého podielu útrobného (viscerálneho) tuku, či fitness nadšenci a kulturisti, ktorí potrebujú poznať detailné zloženie tela, najmä podiel svalovej hmoty.

Meraniu na bioimpedančnej váhe sa vyvarujte, ak máte v tele kovové predmety (napr. kardiostimulátor). Meranie sa neodporúča ani v období menštruácie alebo v tehotenstve, ktoré môže výsledky skresliť.

Ako často sa merať na InBody

Frekvencia merania zloženia vášho tela závisí od vašich konkrétnych cieľov. Výživový špecialista a osobný tréner Jiří Skala odporúča kontrolné meranie aspoň 2- až 4-krát ročne.

Pokiaľ chcete redukovať tuk a máte nastavený individuálny diétny plán, je vhodné vykonávať kontrolné meranie každý mesiac.

Meranie InBody v konzultačnom centre s nutričným terapeutom.

Kam na InBody merania a čo s výsledkami

S výsledkami InBody zistíte aktuálny stav telesnej kompozície. InBody zároveň pomôže presnejšie určiť bazálny metabolizmus (= pokojový metabolizmus podľa zloženia vášho tela), a tým umožní presnejšie zostavenie jedálnička na chudnutie. Preto slúžia ako dôležité podklady na komplexnú vstupnú prehliadku, ktorá bude štartom vašej cesty k vysnívanej postave.

Pri opakovaných kontrolných meraniach potom sledujete svoje pokroky – hodnotíte zmeny a úspešnosť nastavenia jedálneho lístka, čo by sa malo premietnuť najmä úbytkom tukového tkaniva a nárastom svalovej hmoty

Objednajte sa na meranie InBody k odborníkovi.

K niekomu, kto danej problematike naozaj rozumie a dokáže s výsledkami pracovať v súvislostiach. 

Kam to bude?

KetoDiet Meranie InBody Bratislava zadarmo.

Meranie InBody Bratislava – zadarmo 

V Bratislave úspešne schudnete s certifikovanou výživovou poradkyňou, ktorá sa odbornému meraniu zloženia tela venuje už viac ako rok. Zmeria vás na váhe Tanita a navrhne efektívny diétny jedálny lístok. 

V prípade zakúpenia výrobkov KetoDiet je konzultácia aj meranie zadarmo

Inak je cena základnej diagnostiky 10 € a cena diagnostiky s vysvetlením a konzultáciou 20 €.  
  
Objednať sa
  

KetoDiet Meranie InBody Martin zadarmo, Meranie InBody Žilina zadarmo.

Meranie InBody Martin a Žilina – zadarmo

Výživová špecialistka, ktorá sa výživovému poradenstvu aj priamo chudnutiu s keto diétou venuje viac ako 10 rokov, vás zmeria na InBody 270 v OC Galéria v Martine a v Charlie centre v Žiline, prístroj InBody 230 vás potom diagnostikuje v Martine v OC Tulip. 
  
V prípade zakúpenia výrobkov KetoDiet nad 30 €  je poradenstvo aj meranie zadarmo.

Bežný zákazník platí za meranie InBody 15 €. Okrem chudnutia si môžete užiť čas pre seba s prístrojovou lymfodrenážou, na vibračnej plošine, vyskúšať liposukciu bez skalpela alebo príjemné anticelulitídne zábaly a aromaterapeutické bandáže.

Objednať sa

BMI kalkulačka KetoDiet – výsledky odporučia diétny plán keto diéty.

Nechcete na nič čakať?

Zistite, ktorý diétny plán vám spočíta múdra BMI kalkulačka

Časté otázky k meraniu technológiou InBody

Čo je bioimpedančná váha?

Bioimpedančná váha je prístroj na meranie zloženia tela, ktoré vykonáva na základe metódy označovanej ako BIA alebo bioelektrickej impedančnej analýzy.

Ako prebieha meranie InBody?

Meranie InBody prebieha podobne, ako keď sa postavíte na obyčajnú váhu. Na InBody sa však musíte postaviť bosí a chytiť sa rukami držadiel, aby vami pomocou umiestnených elektród mohol prúdiť slabý elektrický prúd, a tým „čítať“ zloženie vášho tela.

Pre koho je meranie InBody vhodné?

Meranie InBody je vhodné pre každého, kto chce detailne poznať zloženie svojho tela. Najčastejšie ho využívajú ľudia, ktorí chcú schudnúť. Vie však tiež upozorniť na zdravotné problémy, ktoré by mohli vzísť napr. z vysokého podielu viscerálneho tuku.
 

Koľko stojí meranie InBody?

Nemusí vás stáť vôbec nič. V našich KetoPointoch máte meranie na bioimpedančnej váhe/meranie InBody zdarma, keď sa rozhodnete schudnúť s keto diétou. Bežne sa cena jedného merania pohybuje od 10 do 25 €. 

Čo je InBody?

InBody je prístroj na meranie zloženia tela alebo telesnej kompozície, ktorý sa radí medzi bioimpedančné váhy. Je najznámejší, preto možno termín InBody počúvate častejšie ako bioimpedančná váha.

Čo meranie InBody zistí?

Meranie InBody vie zistiť celkovú hmotnosť tela, hmotnosť kostrových svalov i telesného tuku, množstvo vody v tele, množstvo viscerálneho tuku, bazálny metabolizmus, BMI aj WHR. Vykoná analýzu obezity aj segmentálnu analýzu svalov a tukov. Dozviete sa svoj metabolický vek a ďalšie podrobnosti. 

Ako s výsledkami InBody naložiť?

Výsledky InBody poslúžia ako komplexný vstupný podklad na konzultáciu s odborníkom, s ktorým sa vydáte za premenou zloženia vášho tela.

Ako často sa merať na InBody?

Na InBody sa môžete merať, ako často chcete. Záleží na vašom cieli. Kontrolné meranie zo zdravotných dôvodov sa odporúča 2- až 4-krát ročne. Pri chudnutí by to malo byť pravidelne, napr. 1-krát za mesiac.