„Ako žena sa cítim zase oveľa príťažlivejšia.“ Lucia úžasne schudla a bude krásnou nevestou

19. 9. 2023Tento článok vám zaberie 7 min čítaniaNikola Nevečeřalová

Svet sa jej točí okolo detí, večer ešte sadá k práci, na svoje potreby zabúda. Aj pre vyjedanie sladkého pribrala mamička dvoch malých detí a budúca nevesta Lucia 20 kíl. Ako sa jej podarilo schudnúť?

Mamička Lucia schudla. Vydarená redukčná premena KetoDiet

Po prvom tehotenstve zostalo Lucii 10 kíl navyše. Po roku a štvrť otehotnela znova. „Štartovacia váha tak bola výrazne vyššia ako pri prvom tehotenstve a po druhom pôrode mám navyše ďalších 10 kg,“ zráta svoju nadváhu mamička dvoch chlapčekov Lucia a zveruje sa, že sa prestala cítiť dobre. „Nepozeralo sa mi na seba pekne, a navyše ma bolelo celé telo.“

„Chcem byť krásna nevesta,“ prezrádza svoju hlavnú motiváciu Lucia

Lucia nemá dostatok času sama na seba. V noci toho pre neustále vstávanie príliš nenaspí, cez deň sa venuje hlavne deťom, večer práci. Na chystanie si zdravých porcií a na pravidelné cvičenie tak nemala pred začiatkom chudnutia ani pomyslenie. Navyše až príliš často vyjedá sladkosti, aby dobíjala energiu.

Povedala si však dosť. „Chcem byť aktívnejšia pre svoje deti, aby som im stačila, a užívať si všetko, čo teraz nemôžem, pretože sa na to fyzicky necítim,“ hovorí odhodlane Lucia a dodáva, že by si na to rada vzala oblečenie, ktoré nosila pred deťmi.

Najsilnejšou motiváciou na chudnutie je pre Luciu svadba, ktorú s priateľom plánujú. „Chcem byť krásna nevesta,“ praje si. Kedysi na vysokej škole už 20 kilogramov podľa zostaveného jedálnička na chudnutie zhodila, tak prečo by sa jej to nepodarilo zas.

Mamička a budúca nevesta Lucia schudla s KetoDiet a splnila si cieľ

Aké je začať s KetoDiet

O keto diéte Lucia nepočula prvýkrát. Už sama kedysi skúšala nejaké proteínové drinky a popravde jej vôbec nechutili. Neverila ani tomu, že potom sa môže vrátiť k normálnej strave a znovu nenabrať všetky stratené kilá. „Teraz to vyskúšam a verím, že sa to podarí, pretože všetko je len o vôli. K starému životnému štýlu už sa nevrátim,“ priznáva svoje prvotné obavy Lucia a vďaka pevnému odhodlaniu ich súčasne odhadzuje.

Z úvodnej schôdzky v KetoDiet, z ktorej si odviezla balíček pre 1. krok diétneho plánu INTENSE, bola Lucia nadšená. Ako jedna z výherkýň redukčnej premeny s KetoDiet v súťaži so serverom eMimino sa v rámci svojho chudnutia pravidelne dostavovala na konzultácie s našou výživovou poradkyňou Martinou Dvořákovou a na meranie InBody.

„Páčilo sa mi predstavenie diéty, páči sa mi podpora, ktorú v tíme KetoDiet aj eMimina máme. Meranie a konzultácia diétneho plánu prebiehalo bokom, takže som bola rada aj za trošku súkromia,“ chváli priebeh stretnutia Lucia a dodáva, že cítila obrovskú podporu, ktorá ju namotivovala na získanie vysnívanej postavy.

Potrebujete s chudnutím poradiť?

Ak by ste chceli mať svoje chudnutie pod dohľadom skúseného odborníka, využite chudnutie s certifikovaným výživovým poradcom alebo si domov objednajte výživovými špecialistami poskladaný diétny plán vrátane obsiahlej brožúrky, ktorá vás diétou prevedie.

Lucia schudla s KetoDiet na vysnívanú váhu

„Bola som strašne hladná, ale za týždeň už bolo dobre,“ opisuje 1. krok keto diéty Lucia

1. krok bol nakoniec podľa slov Lucie super. Bola maximálne spokojná, hoci to tak v úvode nevyzeralo. „Prvé dni boli náročné, cítila som sa unavene, a hlavne som bola neustále strašne hladná,“ opisuje Lucia začiatok diéty, než sa telo dostalo do ketózy. „Ale keď si človek niečo zoberie, tak to jednoducho zvládne,“ podčiarkuje svoje odhodlanie Lucia a dopĺňa, že za týždeň už bolo dobre.

„Jediné, čo mi v 1. kroku diéty chýbalo, boli biele jogurty a mäso,“ hovorí Lucia. Po sacharidmi nabitých potravinách sa jej ani nezacnelo. Navyše ušetrila veľa času. „Príprava proteínových jedál je veľmi jednoduchá a rýchla. S tým som úplne spokojná,“ hodnotí Lucia a priznáva aj krízové situácie. „Variť pre deti, keď nemôžem ani ochutnať, je dosť nepraktické a oslava 1. a 3. narodenín mojich synov, keď som si nemohla dať ani kúsok torty, bola tvrdou skúškou.“ S pevnou vôľou ju však zvládla.

Väčšina jedál v balíčku jej chutila. Len proteínovú kašu by radšej vymenila za niečo iné, nesadla jej jej konzistencia. Čo je však dôležitejšie, už po prvom kroku diéty si jej okolie začalo všímať premenu a oblečenie na nej začalo plantať. Lucia sledovala váhu aj centimetre. „Dole mi išlo krásne oboje, aj keď váha nie je taká dôležitá ako centimetre,“ neskrýva úvodné nadšenie zo straty tukových zásob Lucia, ktorá cíti, že má konečne zase viac energie.

Už 2. krok keto diéty priblížil Luciu k vysnívanej váhe

2. krok ketodiéty, a to balíček pre 2. krok diétneho plánu INTENSE, Luciu výrazne posunul k štíhlejšej postave. Silnou motiváciou pre ňu je okrem svadby aj samotné meranie InBody, keď sa človek dozvie, ako na tom je a má potom úplný pocit eufórie.

„Cítim sa asi o 1 000 % lepšie, mám oveľa viac energie, nezadýchavam sa pri akejkoľvek aktivite či rýchlejšom pohybe a o psychickej stránke ani nehovoriac,“ chrlí zo seba superlatívy Lucia a s úsmevom priznáva, že aj ako žena sa cíti zase oveľa príťažlivejšie vďaka pozitívnym reakciám okolia. Najviac ju, samozrejme, potešila priatrľova pochvala, ktorý vyhlásil, že z nej bude krásna nevesta a že sa už nemôže dočkať, až ju uvidí vo svadobných šatách. „Azda sa toho budúci rok už dočkáme,“ smeje sa Lucia, pretože tento rok dostala pred svadbou prednosť rekonštrukcia domu.

Na KetoDiet Lucii vyhovuje hlavne to, že je všetko jednoduché a rýchle na prípravu. „Človek nemusí premýšľať, vymýšľať jedlá a plánovať si čas na varenie,“ víta Lucia. Navyše je podľa nej väčšina produktov naozaj chutí, takže ju nielen zasýtia, ale aj potešia. Obľúbila si proteínový nápoj malina a čierne ríbezle a Piňa Colada, proteínové croissanty a čokoládové a jahodové proteínové tyčinky.

Obľúbené keto jedlá a nápoje budúcej nevesty Lucie

Lucia schudla s KetoDiet a má späť svoju štíhlu postavu

„Priateľ vyhlásil, že zo mňa bude krásna nevesta a sa už nemôže dočkať, až ma uvidí vo svadobných šatách.“

Lucia odkazuje všetkým, ktorí chcú schudnúť, aby prestali váhať a skutočne do toho šli. „Chce to len naozaj chcieť schudnúť a ísť si za tým. S KetoDiet je to veľmi jednoduché a skutočne to funguje. Ja som z KetoDiet nadšená a teším sa, že aj naďalej budem s ich produktmi pokračovať,“ uzatvára výrazne štíhlejšia Lucia, ktorá diétny plán zakončuje balíčkom pre 3. krok diétneho plánu INTENSE, a prezrádza, že aj po diéte má v pláne dať si aspoň raz denne svoj obľúbený proteínový nápoj.

Vedeli ste, že jedlá KetoDiet môžete bežne zaraďovať aj po skončení diéty?

Doplňte zdravý jedálny lístok napríklad radom Stay fit alebo akýmkoľvek iným obľúbeným proteínovým jedlom či nápojom a žite bez zbytočných cukrov.

Vybrat si v e-shope

Beauty deň pre výherkyne na pamiatku

Po troch mesiacoch chudnutia sme Lucii a ďalším dvom výherkyniam redukčnej premeny pripravili tzv. Beauty Day, keď si všetky 3 mamičky vzala do parády vizážistka Denisa a nafotili sme im profesionálne fotky na pamiatku.

Ako skrášľovací deň prebiehal, sa môžete pozrieť aj vy alebo si o premene prečítať ešte viac informácií v článku eMimina.cz.

 

Foto: KetoDiet

Tento článok stojí za zdieľanie!

Nikola Nevečeřalová copywriter

Pre zdravé stravovanie a pravidelný pohyb má správny zápal. Je aktívna nielen v živote, ale aj na našom blogu, kde sa môžete inšpirovať jej článkami.

Proteín rovno do e-⁠mailu

Recepty, novinky a tajné akcie.

Nebojte sa, žiadny spam a všetko s mierou.

Odoslaním e-⁠mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov