Zelená výpredaju! Produkty v pôvodnom kabátiku so zľavou až 40 %Vyberte si. Len do vypredania zásob.

Kolagén – bojovník za krásu i zdravie

7. 3. 2022Tento článok vám zaberie 4 min čítaniaredakcia KetoDiet

Hydratovaná a pružná pokožka bez celulitídy, pleť bez hlbokých vrások, pevné a lesklé vlasy. Nehovoríme o 20-ročnej žene z prehliadkových mól, reč je o hlavných benefitoch kolagénu. Poďme sa pozrieť, v čom je kolagén typu I skvelý, a prečo nesmie chýbať ani vo vašej kozmetickej taške.

Pružnú a hebkú pokožku môžete získať aj s pomocou kolagénu.

Najdôležitejšia bielkovina ľudského tela

Kolagén je základná stavebná hmota ľudských spojivových tkanív. Pre predstavu – tvorí zhruba 30 % všetkých bielkovín v našom tele. Ako už vyplýva z pôvodu slova, z gréckeho kólla – lepidlo a genea – výroba, stará sa o to, aby naša pokožka a tkanivá boli pružné, pevné a držali pri sebe. 

Nie je kolagén ako kolagén

Existuje 27 typov kolagénu. V ľudskom tele je najviac zastúpený kolagén typu I, je ho až 90 %. Nájdeme ho predovšetkým v pokožke, v kostiach a v spojivových tkanivách. Za zmienku stojí určite aj kolagén typu II, obsiahnutý hlavne v chrupavke, ktorá pokrýva povrch kostí, a v kĺboch.

Kde všade môžeme nájsť kolagén?

Kde všade môžeme nájsť kolagén?

 • očné bielka
 • šľachy
 • pokožka
 • chrupavka
 • kosti
 • svalová hmota

Nečakajte na starobu

Kolagén je síce prirodzenou súčasťou ľudského tela, ale ako to už býva, s vekom strácame schopnosť si ho vyrábať v dostatočnom množstve a kvalite. Pôvodne zložitá bielkovina sa rozpadá na jednoduchý proteín, pokožka ochabuje, stráca svoju pružnosť aj pevnosť, vrásky sa prehlbujú a vlasy slabnú. 

Medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života začne strácať naša pokožka a tkanivá minimálne 1 % kolagénu ročne. Vplyv na stratu kolagénu má aj fajčenie, slnečné žiarenie a životný štýl. 

Čas síce nezastavíme, ale dobrou správou je, že kolagén môžeme koži aj telu dodať už teraz vyváženou stravou, bohatou na aminokyseliny, a vhodnými doplnkami stravy

Krása zvnútra

Iste, môžete používať aj rôzne kozmetické výrobky s prídavkom kolagénu alebo podstúpiť niektorý zo zákrokov u plastického chirurga. Ale ani jedno vašej pokožke a zdravému fungovaniu tela príliš neprospeje, teda nie dlhodobo. Molekuly kolagénu obsiahnuté v omladzujúcich krémoch sú totiž príliš veľké na to, aby ich mohla vaša pokožka dostatočne vstrebať a chirurgické zákroky sú len dočasné riešenie. 

Ak naozaj túžite mať pevnú a pružnú pokožku, vyživujte ju zvnútra!

Ako na to?

Kolagén je bielkovina živočíšneho pôvodu a len vďaka pomerne zložitým chemickým procesom sa do tkanív a kože naozaj dokáže vstrebať. Jednou, a zároveň najúčinnejšou možnosťou, je užívanie morského kolagénu spoločne s vitamínom C, ktorý zlepšuje absorpciu a podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele. Oproti hovädziemu alebo bravčovému kolagénu sa morský kolagén vstrebáva dokonca 1,5-krát rýchlejšie. 

Vyskúšajte KetoDiet Collagen Plus, účinnú kombináciu morského kolagénu typu I, ktorý dodá vašej pokožke pevnosť a elasticitu, kyseliny hyalurónovej, ktorá zaisťuje hydratáciu pleti, a pridaného vitamínu C. KetoDiet Collagen Plus 5000 mg patrí vďaka obsiahnutému množstvu kolagénu v jednej dávke k najsilnejším na trhu.

V čom je KetoDiet Collagen taký skvelý?

 • Zlepšuje hydratáciu pokožky a pomáha zbaviť sa strií a celulitídy.
 • Pôsobí proti starnutiu kože – zvyšuje jej pružnosť, vyhladzuje hlboké vrásky.
 • Posilňuje pevnosť nechtov a lesk vlasov.
 • Vyživuje svaly a pohybový aparát.
 • Má pozitívne účinky na pružnosť šliach.
 • Neobsahuje geneticky modifikované ingrediencie.
 • Rýchlo sa rozpúšťa a je ľahko stráviteľný.
 • Žiadna výrazná rybia vôňa a chuť.
 • Vstrebáva sa 1,5-krát rýchlejšie ako bravčový či hovädzí kolagén.
 • Hydrolyzuje sa na krátke oligopeptidy, ktoré telo veľmi rýchlo prijíma.
 • Najčistejší zdroj vysoko kvalitných a 100 % prírodných kolagénových peptidov dostupných na trhu.
skupina autorov redakcia KetoDiet

Autor

redakcia KetoDiet
Profil autora 

Píšeme pre vás o nových produktoch, o najrôznejších akciách, o vašich premenách alebo napríklad o tom, ako variť zdravo bez zbytočného cukru.

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-⁠mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov