Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

VIDEO: Nemáte čas na cvičenie? Zistite, ako efektívne začať doma

Nemáte na cvičenie dostatok času? Verte, že ho netreba toľko, koľko si myslíte. Nemusíte sa 4-krát týždenne potiť hodinu v posilňovni. Skúste to inak. Choďte aktívnemu pohybu naproti, a to s úplne bežnými činnosťami. Že sa dá schudnúť pri umývaní? To si píšte!

 

Ako jednoducho začať cvičiť doma

Vysávanie, žehlenie, umývanie, cesta s nákupom či roztancované varenie. Aj tak sa dá schudnúť. Pustite sa do pravidelného upratovania s vervou a čoskoro uvidíte prvé výsledky. Čo tak pevnejšie stehná a paže „bez práce“? Hneď ako zistíte, že pri vysávaní spálite rovnaké množstvo kalórií ako pri skákaní cez švihadlo, upratovanie vám prestane byť na ťarchu. „Každý pohyb sa počíta, tak prečo občas nespojiť príjemné s užitočným?“ dodáva nutričná poradkyňa Martina Dvořáková. A keď pridáte aj pravidelnú športovú aktivitu, spálené kalórie sa znásobia.

 

 


TIP! Rozdeľte si domáce činnosti s partnerom a schudnite spoločne. Chudnúť doma predsa môže žena aj muž.

Zistite, koľko kalórií spálite ďalšími domácimi prácami.


 

Ako začať cvičiť doma? Nemusíte hneď jazdiť na rotopede. Výživoví špecialisti poradia

Vedeli ste, že:

  • Cyklisti na Tour de France spália priemerne okolo 7 000 kalórií za etapu (za cca 5 hodín).
  • Pri fyzicky náročnom povolaní spálite priemerne 3 400 kcal za 8-hodinovú zmenu, zato pri práci v kancelárii len 896 kcal za 8 hodín.
  • Keď zjete celú tabuľku čokolády (študentská pečať = 921 kcal), musíte ísť na 1,5 hodiny behať rýchlosťou 10 km/h (945 kcal), aby ste čokoládu spálili.

 

Tréning na doma s profesionálnou trénerkou CrossFitu

Bežné činnosti a domáce práce vám už nestačia? Skúste domáce cvičenie s trénerkou CrossFitu Andy Skolkovou, ktorá vám okrem iného spísala aj tipy, ako s cvičením začať.

 

Pravidelné cvičenie = 30 % úspechu pri chudnutí. Ako dosiahnuť 100 %?

Ak sa do cvičenia chcete pustiť, aby ste zhodili nadbytočné kilá, nezabúdajte na zdravé stravovanie. Skladba jedla má na chudnutie ešte väčší vplyv ako pravidelné športovanie. Ide o celých 70 % vašej snahy. Neviete si poradiť so zostavením zdravých diétnych potravín? Vyberte si jeden z našich odborníkmi navrhnutých diétnych plánov.

 

Autor: Nikola Nevečeřalová

Fotografie a video: KetoDiet

 

Prepásli ste úvodné video nášho nového seriálu o chudnutí a zdravom životnom štýle? Nevadí! Zistite, čo presne znamená, keď sa povie ketodiéta.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Ozvite sa nám a my vám poradíme ako schudnúť.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov