Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Chudneme s chuťou! Zľava 20 % na všetko! Platí do nedele 22. 5. Vyberte si svoje srdcovky a použite kód: 20MAJ

Plováček - Chudnite s chutou 2022

Zelený čaj - pomocník pri chudnutí

Máte radi zelený čaj? A viete, že vám pomôže počas diétneho režimu?Zelený čaj sa za posledných pár rokov stal aj v Českej republike hojne vyhľadávaným nápojom, a to nielen vďaka svojej príjemnej chuti, ale aj vzhľadom na pozitívne účinky v priebehu chudnutia. Jeho "zoštíhľujúce" účinky potvrdil rad štúdií, ktoré dokázali, že zelený čaj účinne potláča chuť na jedlo, zrýchľuje metabolizmus a do určitej miery spomaľuje vstrebávanie tukov.

Deje sa tak vďaka antioxidantom (katechínom), ktoré sa v zelenom čaji prirodzene vyskytujú. Nová štúdia, nedávno publikovaná v Nutrition Journal, dokonca priamo uvádza, že zelený čaj hrá pri chudnutí výz namnú rolu - predovšetkým pre znižovanie pocitu hladu. A zatiaľ čo iné výskumy poukazujú najmä na zrýchľovanie metabolizmu a spaľovanie tukov, predchádzajúca štúdia konštatuje, že ide o jasné potláčanie apetítu a s tým súvisiace znížené množstvo zjedeného jedla. Zelený čaj by sa teda mohol stať aj vašou pomôckou, keď na vás prídu chute.

Už ste aj vy vyskúšali účinky zeleného čaju? Popíjate ho počas dňa? Máte pocit, že vám pomáha potlačiť chuť na pečivo, na sladké alebo všeobecne na ďalšie jedlá? Alebo dávate prednosť (teda, okrem KetoDiet :) iným pomocníkom?

Diskutujte s nami na našom Facebooku.

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov