Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
  • AKCIA – Extra zľava 15 % na všetky výhodné balíčky! Platí do nedele 3. 7. Schudnite efektívne a s chuťou! Zľavový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Ako si poradiť s celulitídou

Strašiakom mnohých žien sa istotne stala celulitída, alebo pokiaľ chcete "pomarančová koža". Viete, ako s ňou účinne bojovať? Poďte si o tom prečítať.

AKO CELULITÍDA VZNIKÁ

Ako možno viete, celulitída vzniká nerovnomerným nahromadením tukového tkaniva a tukových buniek pod kožou. Postupne tak dochádza k zmenám v mikrocirkulácii a k nedokonalému odplavovaniu toxických látok a splodín metabolizmu. Koža sa postupne vťahuje, čo sa prejavuje typickým "jamkovaním".

Najpostihnutejšími oblasťami bývajú stehná, boky a zadok. K vzniku celulitídy prispieva aj sedavý životný štýl, obezita, hormonálne vplyvy a do určitej miery aj genetická predispozícia. Medzi ďalšie negatívne faktory patrí fajčenie, pitie alkoholu a, samozrejme, strava bohatá na nasýtené tuky (údeniny, čokoláda, tyčinky, zemiakové lupienky, biele pečivo atď.).

Celulitída postihuje prevažne ženy v dôsledku pôsobenia ženských pohlavných hormónov (progesterón a folikulín). Mužom sa však v určitom percente (3 %) nevyhýba.

MÔŽEME SA CELULITÍDY ZBAVIŤ? stihla_zelene.jpg

Oblasti, kde ku vzniku celulitídy dochádza, bývajú obvykle voči diétam alebo fyzickým aktivitám veľmi odolné. KetoDiet proteínová diéta však ukázala, že je v liečbe pomarančovej pokožky veľmi účinná. V určitých prípadoch môže nasadenie proteínovej diéty (napríklad pri KEN diéte) dokonca dosiahnuť podobný efekt ako pri liposukcii - ale bez bolestivého chirurgického zákroku.

Liečba pomarančovej pokožky by však mala byť komplexná. Je dôležité dbať na vyváženú stravu, dostatočný príjem tekutín a pohyb. Samotná pohybová aktivita pôsobí preventívne, preto nezabúdajte pravidelne cvičiť. Ideálne je plávanie alebo jazda na bicykli.

Nielen o celulitíde môžete s nami diskutovať na našom Facebooku: www.facebook.com/ketodietSK.    

Tento článok stojí za zdieľanie!

Podpora

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte náš zákaznícky servis.
Sme vám k dispozícii.

Predajné miesta

KetoDiet produkty si môžete zakúpiť u vybraných partnerov.

Mapa predajní

Majte prehľad

Prihláste sa na odber nášho newslettra a o všetkom budete vedieť ako prvý.

Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov